بهترین برند دستگاه لیزر مو شرایط تاسیس مرکز لیزر

لیزر موهای زائد بدن خطرناک است؟

لیزر موهای زائد بدن اگر توسط افراد بی تجربه انجام گیرد می تواند خطرناک باشد و عوارض جانبی مثل سوختگی، تغییرات دائمی در رنگ پوست و جای زخم به همراه داشته باشد. اما می توانید با انجام لیزر بدن توسط یک پزشک متخصص در بهترین کلینیک لیزر در تهران که در استفاده از لیزر بسیار ماهر است و دانش عمیقی از انواع پوست دارد، خطر عوارض جانبی احتمالی را تا حد زیادی کاهش دهید.

در جلسه لیزر موهای زائد بدن چه اتفاقی می افتد؟

قبل از درمان، ناحیه تحت درمان تمیز می شود. برخی از بیماران ژل بی حس کننده دریافت می کنند. زمانی که ناحیه کوچکی تحت درمان قرار می گیرد و پوست بسیار حساس است، بی حس کردن به کاهش احساس درد و ناراحتی حین لیزر موهای زائد بدن کمک می کند. حدود ۳۰ تا ۶۰ دقیقه طول می کشد تا ژل بی حس کننده عمل کند.

لیزردرمانی در اتاقی که به طور خاص برای لیزر درمانی در نظر گرفته شده، انجام می شود. همه افراد حاضر در اتاق باید در جلسه لیزر موهای زائد بدن از عینک محافظ استفاده کنند. برای انجام این روش، پوست کشیده شده و موهای زائد با لیزر سوزانده می شود. بسیاری از بیماران می گویند که پالس های لیزر مانند حس برخورد کش لاستیکی به پوست احساس می شود.  

لیزر موها را می سوزاند که باعث ایجاد دود می شود که بویی شبیه گوگرد دارد.

مدت زمان درمان شما به اندازه ناحیه تحت درمان بستگی دارد. به عنوام مثال، لیزر لب بالایی چند دقیقه طول می کشد. اما اگر ناحیه بزرگی مانند کمر یا پاها تحت درمان باشد، ممکن است درمان شما بیش از یک ساعت طول بکشد.

بعد از لیزر مو چه کاری باید انجام دهم؟

برای جلوگیری از عوارض احتمالی، همه بیماران باید از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت کنند. پس از لیزر موهای زائد بدن باید:

از برخورد نور مستقیم خورشید به پوست درمان شده خودداری کنید.

از برنزه کردن، خودداری کنید.

دستورالعمل های مراقبت بعد از لیزر موهای زائد بدن را که توسط متخصص بهترین کلینیک لیزر در تهران توصیه می شود را دنبال کنید.

بعد از درمان مشاهده قرمزی و تورم که شبیه آفتاب سوختگی خفیف به نظر می رسد، کاملا طبیعی است. استفاده از کمپرس خنک می تواند به کاهش ناراحتی شما کمک کند.

آیا بعد از لیزر مو، دوره نقاهت وجود دارد؟

خیر، لیزر موهای زائد به طور کلی نیازی به دوره استراحت ندارد. بلافاصله پس از انجام لیزر موهای زائد بدن، پوست شما قرمز و متورم می شود. با وجود این، اکثر مردم به فعالیت های روزمره خود باز می گردند.

چه زمانی بعد از جلسه لیزر موهای زائد بدن، نتایج آن را می بینم؟

احتمالاً بلافاصله پس از لیزر موهای زائد بدن ، نتایج آن را خواهید دید. با اینحال اثربخشی آن در هر بیمار، متفاوت است. رنگ و ضخامت موهای شما، ناحیه تحت درمان، نوع لیزر استفاده شده و رنگ پوست شما همگی بر روی نتایج لیزر مو تاثیر می گذارند. شما می توانید انتظار کاهش ۱۰ تا ۲۵ درصدی موهای زائد را پس از اولین درمان داشته باشید.

برای از بین بردن موهای زائد، اکثر بیماران به ۲ تا ۶ جلسه لیزر درمانی نیاز دارند. پس از اتمام جلسات، اکثر بیماران برای چندین ماه یا حتی سال ها هیچ مویی روی پوست خود مشاهده نمی کنند. وقتی موها دوباره رشد می‌کنند، کمتر و ریزتر شده و رنگ روشن‌تری دارند.

ماندگاری نتایج لیزر موهای زائد چقدر است؟

در اکثر بیماران نتایج لیزز مو با بهترین دستگاه لیزر مو،برای ماه ها یا حتی سال ها حفظ می شود. هنگامی که برخی از موهای زائد دوباره رشد می کنند، احتمالا کمتر قابل توجه خواهند بود. برای اینکه بدن شما عاری از مو باشد، بیمار ممکن است به تکرار جلسات هر ۶ ماه یا سالی یک بار نیاز داشته باشد.

عوارض جانبی لیزر مو چیست؟

شایع ترین عوارض جانبی لیزر موهای زائد بدن بسیار خفیف است و ۱ تا ۳ روز طول می کشد. این عوارض جانبی عبارتند از:

درد و ناراحتی

تورم

قرمزی

مشاهده سایر عوارض جانبی در صورتی که لیزر موهای زائد توسط متخصص پوست یا تحت نظارت مستقیم متخصص پوست انجام شود، نادر است. اما گاهی اوقات عوارض زیر توسط بیمارانی که در مراکز غیرمعتبر لیزر مو انجام داده اند، گزارش شده است:

تاول زدن

شیوع هرپس سیمپلکس

عفونت

جای زخم

روشن شدن یا تیره شدن پوست

با گذشت زمان، رنگ پوست به حالت عادی بر می گردد. با این حال، برخی از تغییرات در رنگ پوست دائمی هستند. به همین دلیل است که مراجعه به پزشک متخصص در در بهترین کلینیک زیبایی در تهران برای لیزر موهای زائد بدن بسیار مهم است.

پیروی از دستورالعمل های متخصص پوست قبل از درمان و دستورالعمل های بعد از درمان، خطر عوارض جانبی را تا حد زیادی کاهش می دهد.

انجام لیزر موهای زائد در چه فواصل زمانی برای بدن بی خطر است؟

اثربخشی لیزر موهای زائد بدن در هر بیمار متفاوت است. از بین بردن موها اغلب به یک سری جلسات لیزر درمانی نیاز دارد. اکثر بیماران می توانند هر ۴ تا ۶ هفته یک بار لیزر موهای زائد را انجام دهند. متخصص پوست به شما می گوید چه زمانی انجام جلسه لیزر بعدی با بهترین دستگاه لیزر مو بی خطر است.

اکثر بیماران مقداری رشد مجدد مو را مشاهده می کنند. متخصص پوست شما می تواند به شما بگوید که چه زمانی می توانید با خیال راحت از لیزر درمانی برای حفظ نتایج استفاده کنید.

ایا لیزر مو برای انواع پوست بی خطر است؟

لیزر نقش مهمی در درمان بسیاری از بیماری هایی دارد که پوست، مو و ناخن ها را تحت تاثیر قرار می دهند. در سال های اخیر پیشرفت های زیادی در تکنولوژی لیزر صورت گرفته است و متخصصان پوست و مو توانسته اند از بهترین دستگاه لیزر برای لیزر موهای زائد بدن روی انواع پوست استفاده کنند.

اکنون افراد بیشتری می توانند با خیال راحت لیزر موهای زائد را انجام دهند. در گذشته فقط افرادی که موهای تیره و پوست روشن داشتند می توانستند با خیال راحت لیزر موهای زائد را انجام دهند. امروزه لیزر مو صرفنظر از اینکه پوست بیماران روشن یا تیره باشد، برای بیمارانی که موهای روشن دارند نیز موثر است البته به شرط آنکه توسط متخصص بهترین کلینیک لیزر در تهران و با دقت زیادی انجام شود. متخصصان پوست می دانند که چه اقدامات احتیاطی را برای انجام لیزر موهای زائد ایمن و موثر انجام دهند.

منبع

https://www.aad.org/public/cosmetic/hair-removal/laser-hair-removal-faqs

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *