لیزر آقایان

لیزر آقایان (laser hair removal for men) یا لیزر موهای زائد مردان چندین سال است که رواج یافته است. بسیاری از مردان ایرانی بدن پر مویی دارند و یک سوال بسیار رایج که پیش می‌آید این است که بهترین راه برای کاهش یا از بین بردن این همه مو چیست؟ ریش تراش، تیغ، کرم موبر و حتی موم از جمله روش‌هایی هستند که می‌توانید استفاده کنید، اما در این مقاله می‌خواهیم روشی را که بیشترین تاثیر را دارد و ماندگارترین نتیجه را دارد معرفی کنیم: لیزر آقایان. لیزر موهای زائد یک روش بالینی حذف موهای زائد است که در آن پرتوهای پرانرژی دوره رشد مو را غیرفعال می‌کند و بدون آسیب رساندن به پوست بدن اتفاق می‌افتد. در واقع، لیزر اندام‌های کوچکی به نام “فولیکول‌های مو” را از بین می‌برد. هنگامی که فولیکول ها آسیب می‌بینند، ساقه مو ضعیف و تکه تکه می‌شود. طی چندین جلسه درمان، آنقدر به فولیکول آسیب می‌رسد که در نهایت از بین رفت و هیچ مویی رشد نمی‌کند. موهای زائد به مو یا زیر بغل محدود نمی‌شود. مو زائد یک موی اضافی است که باید به طور منظم یا دوره‌ای تراشیده شود. به عنوان مثال، بدنسازان باید هر از گاهی کل بدن خود را اصلاح کنند و موهای کل بدن موهای زائد محسوب می‌شود. چندین دلیل مهم برای لیزر آقایان وجود دارد که توجه شما را به موارد زیر جلب می‌کنیم:
 
لیزر آقایان و فواید آن | وی کیو اس نوین طب
 1. کاهش تراکم مو برای مردان پر مو
لیزر آقایان می‌تواند به بسیاری از مردان که احساس می‌کنند موهای بدنشان بیش از حد ضخیم یا به اصطلاح بیش از حد است کمک کند. اگر موهای زیادی در پشت، سینه، شکم یا سایر نقاط بد دارید، لیزر موهای زائد برای شما معجزه می‌کند.
 1. بهداشت و سلامت پوست
داشتن موی زیاد به معنای عدم رعایت بهداشت نیست. لیزر آقایان به بسیاری از مردان کمک می‌کند تا خطر التهاب و تحریک پوست (مانند تعریق) را کاهش دهند.
 1. اصلاح راحت‌تر و مشکل موهای زیر پوستی
سومین علت شایع لیزر آقایان، حذف راحت‌تر موهای زائد صورت و بدن است. بسیاری از مردان نیز در زیر پوست خود مو دارند یا موهای زیر پوستی روی گردن خود دارند. علت التهاب ریش موهای زیر پوستی این است که موهای این ناحیه در جهتی که می‌خواهند رشد می‌کنند و می‌توانند باعث تحریک پوست شوند.
 1. شکل‌دهی و آنکادر موهای صورت
اگر ریش شما از پایین گردن تا بالای گونه‌ها کشیده شده و قسمت زیادی از صورت شما را می‌پوشاند، می‌توانیم از لیزر آقایان برای اصلاح شکل و الگوی موهای صورت شما به دلخواه استفاده کنیم.

مزایای لیزر آقایان برای رفع موهای زائد

 • این روش سریع است.
 • این روش نسبت به سایر روش های حذف موهای زائد درد کمتری دارد: بسته به آستانه درد، ممکن است احساس سوزن سوزن شدن خفیفی داشته باشید، اما درمان آنقدر سریع است که اکثر مردان می توانند درد را به روشی ساده تحمل کنند.
 • این روش دقیق است: دقت بالای این روش برای از بین بردن موهای زائد، آن را به یک راه حل عالی برای از بین بردن موهای زائد در نواحی کوچک مانند بین ابروها، بالای لب و بینی، ناحیه تناسلی یا ریش تبدیل می کند.
 • می تواند موهای زائد را از هر قسمتی از بدن حذف کند: موهای زائد در مناطقی از بدن که دسترسی به آنها با تیغ و اپیلاسیون دردناک است نیز به راحتی با لیزر از بین می رود.
 • از رشد موهای زائد جلوگیری می‌کند: اصلاح با تیغ، اپیلاسیون و سایر روش‌های حذف موهای زائد می‌تواند باعث رشد موهای زائد و مشکلاتی شود. اگر بدن شما نیز مستعد رشد موهای ناخواسته پوست است، لیزر موهای زائد روشی برای شماست.
 • می توانید از شر رشد مجدد موهای ناخواسته خلاص شوید: اپیلاسیون و اصلاح روش‌هایی هستند که باعث می شوند تا حدودی بین جلسات موهای زائد دوباره رشد کنند که ممکن است شما را آزار دهد. اما به لطف لیزر موهای زائد، همیشه می توانید از پوستی صاف و بدون مو لذت ببرید.
 • لیزر آقایان یک راه حل طولانی مدت برای رفع موهای زائد است.
 • این نوع حذف موهای زائد را می توان سفارشی کرد: لیزر موهای زائد بیشتر برای کاهش ضخامت موهای مردانه استفاده می شود. این روش برای درمان نواحی مانند ناحیه قفسه سینه در مردان مناسب است، زیرا بسیاری از مردان می خواهند موهای سینه خود را برای ظاهری مردانه تر حفظ کنند.

قسمت‌های مناسب بدن برای لیزر موهای زائد مردان

لیزر موهای زائد در تمام نقاط بدن به جز پلک قابل انجام است. برای مردان، محبوب ترین مناطق برای لیزر موهای زائد عبارتند از:

لیزر آقایان نواحی مختلف | وی کیو اس نوین طب

لیزر آقایان جهت رفع موهای زائد سینه

تراکم بالای موهای سینه می تواند اصلاح را سخت و دردناک کند و از طرف دیگر این تراکم بالای موهای سینه باعث ایجاد بوی بد بدن می شود. لیزر موهای زائد سینه دارای مزایای زیر است:

 • کاهش تعریق و بوی نامطبوع بدن
 • از بین بردن موهای زائد: مردانی که موهای سینه بیشتری دارند، بیشتر در معرض موهای زائد هستند. لیزر موهای زائد سینه احتمال رشد موهای زیر پوستی در ناحیه را کاهش می دهد و به شما این امکان را می دهد تا از پوستی صاف و بدون مو بدون عوارض جانبی طولانی مدت لذت ببرید.
 • جلوگیری از تحریک پوست: اصلاح و اپیلاسیون راه‌هایی هستند که می توانند پوست سینه شما را تحریک کنند. اما لیزر موهای زائد در این ناحیه باعث تحریک طولانی مدت پوست نخواهد شد.
 • کاهش تراکم موهای سینه: بسیاری از مردان به از بین بردن موهای سینه اهمیتی نمی‌دهند، اما به دلیل کثیفی و مشکلات ناشی از این موها، تراکم آنها را کاهش می دهند. لیزر موهای زائد قفسه سینه می تواند تراکم موهای سینه را بدون از بین بردن کامل آن کاهش دهد.

لیزر شکم مردان

رفع موهای زائد شکم در بین ورزشکاران و کسانی که به زیبایی اندام های شکمی خود اهمیت می دهند بسیار محبوب است. در واقع حذف دائمی موهای زائد این قسمت از بدن با استفاده از فناوری لیزر، شکم شش تکه را زیباتر جلوه می دهد.

لیزر موهای زائد کمر آقایان

موهای زائد در قسمتی یا تمام پشت برای بسیاری از مردان بسیار رایج است. علاوه بر عدم زیبایی، خارش و آلودگی موها به دلیل نبود موقعیت مکانی و دسترسی برای بسیاری از افراد چالشی است. از طرفی برداشتن این موها با تیغ یا موم برای آقایان بسیار سخت است زیرا افراد به این قسمت دسترسی مستقیم ندارند. به همین دلیل لیزر آقایان روشی مناسب و موثر برای از بین بردن کامل موهای پشت و رفع مشکلات ناخوشایند ناشی از آن است. 

لیزر موهای زائد صورت و گردن آقایان

لیزر آقایان جهت رفع موهای زائد صورت و گردن برای بسیاری از مردان اهمیت ویژه ای دارد و راحتی زیادی را فراهم می کند:

 • رفع موهای زائد گردن و چانه: یکی از سخت ترین مراحل در صورت، تمیز کردن گردن و چانه و اصلاح موهای این ناحیه است. سختی تراشیدن این موها با تیغ اغلب باعث آسیب های سطحی در حین اصلاح صورت می شود. از بین بردن دائمی موهای این ناحیه یا کاهش تراکم و مقاومت آن با لیزر می تواند تا حد زیادی اصلاح موهای صورت را تسهیل کند.
 • اصلاح: اصلاح منظم و حفظ این روال مستلزم اصلاح منظم صورت طی چند روز است. با کمک لیزر می توانید این کار را به صورت دائمی انجام دهید و از داشتن ریش معمولی لذت ببرید.
 • مقدار و تراکم ریش را کاهش دهید
 • برداشتن کامل ریش: برداشتن کامل ریش با جراحی برای مردان با صورت نامنظم یا کسانی که ریش دوست ندارند بسیار دشوار است. اما لیزر این موها می تواند راه حل مناسبی برای رفع این مشکل باشد.
 • لیزر بین چشم ها: بسیاری از مردانی که چشم های ترکیبی یا بسیار ضخیم دارند می توانند با کمک لیزر فضای بین چشم های خود را تمیز کنند.
 • لیزر موهای زائد سر: لیزر موهای سر نیز می تواند برای افرادی که از ریزش موی نامنظم رنج می برند بسیار مفید باشد.

لیزر موهای زائد دستگاه تناسلی و باسن آقایان

از بین بردن موهای ناحیه تناسلی مردانه و باسن با تیغ یا موم کاری بسیار دشوار است که در صورت عدم مراقبت می تواند صدمات و خطرات جدی ایجاد کند. همچنین خارش و سوزش در این نواحی پس از اصلاح با تیغ برای بسیاری از مردان چالشی است. لیزر آقایان جهت رفع موهای زائد در این نواحی حساس دیگر باعث خارش یا سوزش پس از اصلاح یا اپیلاسیون نخواهد شد. در نظر داشته باشید که لیزر آقایان در این نواحی نیز به صورت خصوصی انجام می شود و در طول درمان احساس راحتی خواهید کرد. لیزر موهای زائد در ناحیه تناسلی و باسن فرآیندی بسیار ساده، سریع و دقیق است. در ۹۹ درصد موارد، ناحیه تناسلی با حوله پوشانده می شود. 

لیزر موهای زائد زیر بغل برای آقایان

یکی از آزاردهنده ترین موهای ناخواسته بدن، موهای زیر بغل است که باعث کثیفی، تعریق زیاد و بوی بد در بسیاری از مردان می شود. با کمک لیزر آقایان می‌توانید موهای زائد این ناحیه را به طور کامل و دائمی بدون خارش از بین ببرید.

لیزر موهای زائد پا

لیزر موهای زائد پا در بین ورزشکاران بسیار رایج است. موهای این ناحیه در بسیاری از ورزشکاران باعث آسیب می شود. مثلاً در فوتسال و فوتبال چسباندن موهای ساق پا به زمین بسیار رایج است. بنابراین، ورزشکاران فوتبال، شنا و دو و میدانی اغلب موهای پای خود را برای راحتی و زیبایی لیزر می کنند. 

تعداد جلسات لیزر آقایان

یک حقیقت وجود دارد که تعداد جلسات لیزر آقایان بیشتر از تعداد جلسات لیزر خانم ها می باشد. همچنین تعداد جلسات مورد نیاز هر فرد با فرد دیگر متفاوت است و این وابسته به حجم مو می باشد. بنابراین توصیه می شود پس از اتمام تعداد جلسات تعیین شده از جانب پزشک کلینیک و اپراتور، سالیانه بین ۲ تا ۴ بار به عنوان شارژ لیزر به کلینیک مراجعه کنید.

لیزر آقایان | تاسیس کلینیک لیزر و زیبایی|وی کیو اس نوین طب

اقدامات احتیاطی قبل از درخواست لیزر موهای زائد برای مردان

 • اصلاح: شب قبل از جلسه درمان، ناحیه تحت درمان را با تیغ اصلاح کنید.
 • اپیلاسیون نکنید: چهار هفته قبل از قرار ملاقاتتان اپیلاسیون نکنید. زیرا رنگدانه های موجود در مو برای لیزر درمانی موثر ضروری هستند.
 • از برنزه کردن پوست خود اجتناب کنید: از هر نوع کرمی که پوست را تیره می کند خودداری کنید. اگر اخیراً پوست خود را برنزه یا تیره کرده‌اید، پزشک ممکن است یک کرم روشن نیز تجویز کند.
 • از داروهای رقیق کننده خون خودداری کنید: قبل از درمان از پزشک خود در مورد پرهیز از داروهایی مانند آسپرین یا داروهای ضد التهاب بپرسید.
 • از آفتاب دوری کنید: سعی کنید از تابش مستقیم نور خورشید و اشعه ماوراء بنفش به مدت هفت روز قبل از لیزر آقایان خودداری کنید.

نکات پس از لیزر آقایان

 • ممکن است پوست بلافاصله قرمز شود و فولیکول های مو در ناحیه تحت درمان جوانه بزنند. این وضعیت در عرض چند ساعت بهبود می یابد، اما در برخی بیماران ممکن است تا ۴۸ ساعت طول بکشد.
 • برای بهترین نتیجه، از نور خورشید اجتناب کنید.
 • به مدت ۴۸ ساعت بعد از لیزر آقایان از حمام و جکوزی خودداری کنید.
 • برای جلوگیری از تعریق در ناحیه تحت درمان، لباس های گشاد بپوشید.
 • تا ۲۴ ساعت پس از لیزر آقایان از ورزش خودداری کنید.
 • نور لیزر فقط موهای در حال رشد را هدف قرار می دهد، بنابراین تمام درمان های مو به جلسات متعدد نیاز دارند.
 • موها بلافاصله نمی‌ریزند، بلکه به مرور زمان در طی چند روز و هفته می ریزند.
 • نتایج لیزر درمانی از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت است و پیش بینی آن بسیار دشوار است. اکثر مردم ماه‌ها ریزش مو را تجربه می‌کنند و ممکن است سال‌ها ادامه داشته باشد. اما لیزر موهای زائد حذف دائمی موهای زائد را تضمین نمی‌کند.

قیمت لیزر آقایان چقدر است

قیمت لیزر آقایان وابسته به ناحیه انتخابی آنها متفاوت می باشد. برای مثال اگر بخواهید لیزر صورت را انتخاب کنید خود شامل گونه ها، بین ابروها، خط ریش و گوش ها می شود که اگر هر کدام از این ها حذف گردد از قیمت لیزر مردان کاسته خواهد شد. البته برای مقرون به صرفه بودن هزینه ها توصیه می گردد که فول بادی یا کل بدن را انتخاب نمایید.

تاسیس کلینیک لیزر آقایان

امروزه نیز آقایان همانند خانم ها از لیزر موهای زائد بدن استقبال کرده اند. بنابراین تاسیس کلینیک زیبایی و لیزر می تواند گزینه ی مناسبی برای یک سرمایه گذاری و بدون ریسک باشد. البته خود تاسیس کلینیک لیزر و زیبایی تخصص و تجربه ی خود را می خواهد تا ریسک را به حداقل برسانید. اگر شما هم قصد یک سرمایه گذاری بدون ریسک دارید ما در شرکت وی کیو اس نوین طب در تمامی مراحل تاسیس کلینیک زیبایی و لیزر همراه شما هستیم. شما عزیزان می توانید با راه های ارتباطی برای مشاوره رایگان تلفنی با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

در ادامه سوالات متداول با لیزر آقایان را می خوانید:

بین جلسات لیزر آقایان چقدر زمان لازم است؟

بسته به نوع پوست و مو و ناحیه تحت درمان، معمولاً ۴ تا ۶ هفته بین درمان ها استراحت وجود دارد.

آیا می توان لیزر موهای زائد را روی تاتو انجام داد؟

خیر، متأسفانه تاتوهای لیزری قابل درمان نیستند. درمان را می توان در فاصله ۳ سانتی متری اطراف تاتو انجام داد.

آیا لیزر آقایان دردناک است؟

مانند تمام درمان‌ها، به فرد، میزان حساسیت و ناحیه تحت درمان نیز بستگی دارد. اکثر مردان احساس سوزش خفیفی روی پوست می کنند، اما خیلی جدی نیست.

لیزر آقایان چقدر طول می کشد؟

درمان می تواند از ۱۵ دقیقه شروع شود و بستگی به ناحیه تحت درمان دارد. اگر لیزر کل بدن انجام شود، ممکن است ۲ ساعت و نیم طول بکشد.

لیزر موهای زائد برای افراد چقدر طول می کشد؟

پس از اتمام تمام جلسات درمانی، اثر معمولاً دو سال باقی می ماند. البته جلسات نگهداری برای حفظ اثر لیزر ضروری است.

آیا لیزر آقایان بی خطر است؟

به طور کلی، این روش برای اکثر افراد بی خطر و موثر خواهد بود. اما برای احتیاط بهتر است از لیزر موهای زائد در ناحیه اطراف چشم خودداری کنید.

آیا لیزر موهای زائد برای اندام تناسلی مردان مضر است؟

لیزر موهای زائد به طور کلی برای استفاده در ناحیه تناسلی بی خطر است.

آیا لیزر موهای زائد باعث سرطان می شود؟

تاکنون هیچ مدرکی مبنی بر ارتباط بین لیزر و سرطان یافت نشده است.

آیا لیزر موهای زائد آقایان باعث ناباروری می شود؟

هیچ مدرکی دال بر ارتباط بین لیزر و ناباروری وجود ندارد. لیزر فقط به داخل پوست نفوذ می کند و نمی‌تواند به سایر اندام های داخلی برسد.

آیا لیزرهای خانگی در از بین بردن موهای زائد مردان موثر است؟

دستگاه های لیزر خانگی به عنوان دستگاه های پزشکی شناخته نمی‌شوند و می توانند موهای ریز و نواحی کوچک را از بین ببرند. بنابراین نمی‌توان کارایی این دستگاه ها را با دستگاه های لیزر پزشکی موجود در کلینیک ها مقایسه کرد.