کاشت ابرو

کاشت ابرو (Eyebrow transplantation) یکی از راه‌های داشتن ابروهایی زیبا و حجیم است. انتخاب مدل ابرو همیشه با توجه به مد و سلیقه افراد تغییر می‌کند. به عنوان مثال در گذشته اغلب افراد مدل ابروهای باریک و بلند را انتخاب می‌کردند، امروزه سلیقه افراد تغییر کرده و اکثر افراد ابروهای پهن، پرپشت و زخیم را دوست دارند. اکثر افرادی که به دنبال کاشت ابرو طبیعی هستند دارای ابروهای کم و باریک هستند یا به دلایل مختلف مانند استفاده زیاد از لوازم آرایشی مانند مداد ابرو و سایه ابرو یا برداشتن نامناسب ابروها و به دنبال این کار هستند. در مقابل، تمایل اکثر افراد به داشتن ابروهای پرپشت و پهن و وجود جدیدترین و به روزترین تجهیزات و حضور متخصصان ممتاز در زمینه کاشت مو باعث افراط و تفریط شده است. ریزش موی ابرو، می‌تواند به مرور زمان باعث نازک شدن یا ریزش مو در یک یا هر دو ابرو شود. این مشکل می‌تواند هم مردان و هم زنان را درگیر کند.

کاشت ابرو شرکت وی کیو اس تاسیس کلینیک زیبایی و لیزر

 

ریزش موهای ابرو می‌تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود که می‌تواند با علائم دیگری مانند خارش، خشکی پوست و ریزش مو یا نازک شدن مو در سایر قسمت‌های بدن همراه باشد. با وبسایت وی کیو اس ( تاسیس کننده کلینیک های زیبایی و لیزر ) همراه باشید. در ادامه دلایل ریزش موی ابرو را شرح می دهیم:

 • روال طبیعی به دلیل افزایش سن
 • عدم تعادل هورمونی
 • پرکاری تیروئید
 • کم‌کاری تیروئید
 • شرایط خود ایمنی
 • مشکلات پوستی
 • پسوزیاریس
 • کمبودهای تغذیه‌ای
 • کمبود اسیدهای چرب
 • کمبود بیوتین
 • کمبود روی
 • کمبود ویتامین A، C، بیوتین، ویتامین‌های E، B-12 و D
 • عوارض جانبی برخی داروها
 • شیمی درمانی
 • شرایط ژنتیکی

کاشت ابرو طبیعی

برای کاشت ابرو طبیعی فولیکول‌های مو، از جمله مو و قسمت‌های کوچکی که مسئول تشکیل و رشد مو هستند، معمولاً از موهای پشت سر و بین دو گوش گرفته می‌شود. پس از کاشت فولیکول‌های مو در ابرو، فولیکول‌های مو تا پایان عمر به همان سرعت رشد می‌کنند و مانند ابروهای خود فرد، قابل برداشتن یا تغییر هستند. یکی از دلایل مهمی که افراد از کاشت ابرو استفاده می‌کنند این است که داشتن ابروهای زیبا و بی‌عیب و نقص می‌تواند تاثیر به سزایی در زیبایی چشم‌ها و همچنین کل صورت داشته باشد و اهمیت آن بیشتر از کاشت مو است. صورت و ابروهای همه بیشتر از موهایشان در معرض دید است. همچنین ابروهای متناسب با فرم صورت و همچنین فرم چشم‌ها تاثیر زیادی در زیبایی چهره دارند، بنابراین ریزش موی ابرو می‌تواند باعث از بین رفتن زیبایی صورت شود.

هزینه کاشت ابرو

کاشت ابرو طبیعی یک عمل زیبایی است که در آن فولیکول مو برداشته شده و به سلیقه مشتری در ناحیه ابرو کاشته می‌شود. کاشت ابرو مانند سایر عمل‌های زیبایی تحت پوشش بیمه نیست. هزینه کاشت ابرو طبق تعرفه وزارت بهداشت بر اساس تعداد کاشت محاسبه می‌شود. حرفه‌ای بودن و مهارت پزشک و کیفیت مواد به کار رفته در رسیدن به نتیجه مطلوب بسیار موثر است. یکی دیگر از عوامل موثر بر هزینه این جراحی، تجربه متخصص است. کاشت ابرو ارزان قیمت صرفاً به دلیل غیرقانونی بودن کلینیک کاشت ابرو و رعایت نکردن بهداشت و استانداردها ارزانتر است که منجر به عفونت در ناحیه ابرو و ریزش مو و همچنین سایر عوارض کاشت ابرو می‌شود. 

عوارض کاشت ابرو

علاوه بر فواید فراوان کاشت ابرو، در زیر به برخی از مشکلات و معایب این عمل زیبایی پرداخته خواهد شد.

 • التهاب و زخم: در حالی که کاشت ابرو یک عمل ایمن و مطمئن است که تحت نظر متخصص انجام می‌شود، اما پاسخ فیزیکی و توانایی بهبود برای هر فرد متفاوت است و حتی بین دو نفر قابل پیش بینی نیست.
 • تورم چشم و ابرو: اگر ورم و کبودی شدید روی پیشانی و اطراف چشم دارید، می‌توانید از کمپرس یخ روی پیشانی و اطراف چشم‌تان برای کاهش درد استفاده کنید.
 • درد یا بی حسی: احساس درد پس از بیهوشی چند روز پس از کاشت ابرو مانند هر عمل دیگری طبیعی است. می‌توانید برای کاهش درد و استفاده از داروهای تجویزی در زمان‌های خاص با متخصص مراقبت‌های بهداشتی خود مشورت کنید.
 • ظاهر غیر طبیعی ابروها: بسیاری از کاربران نگران ظاهر ابروهای خود هستند. هر مویی که برای کاشت برداشته می‌شود فولیکول‌های مخصوص به خود را دارد، بنابراین عمق و زاویه برش نقش بسیار مهمی در رشد و شکل ابروها دارد.
 • خارش در ناحیه ابرو یا ناحیه اهدا: خارش بعد از پیوند یک عارضه جانبی است. با مشاوره پزشک متخصص و استفاده به موقع از نسخه‌ها و پمادها تا حدودی از ناحیه خارش کاسته می‌شود.
 • خونریزی در ابرو یا ناحیه اهدا کننده: خطر خونریزی در کاشت ابرو بسیار کم است، اما میزان و مدت خونریزی بستگی به انتخاب روش کاشت دارد. در طول دوره بهبودی، خون در ناحیه اهدا کننده و کاشت خشک می‌شود. این بخشی از روند درمان است.
 • عفونت در ابرو یا ناحیه اهدا کننده: عفونت یکی از عوارض خطرناک کاشت ابرو است. اگرچه انتخاب یک کلینیک معتبر و مناسب میزان عفونت را تا حد زیادی کاهش می‌دهد، اما رعایت نکات بهداشتی به منظور قرار گرفتن پوست در معرض نور مستقیم خورشید و آب شفاف ضروری است.
 • ریزش ابرو: ریزش ریشه مو معمولاً دو هفته بعد از کاشت شروع می‌شود. اگر مراحل به درستی انجام شود، رشد طبیعی موهای جدید به زودی آغاز می‌شود.
 • رشد سریع ابرو: ابروهای پیوند زده را مرتب کوتاه کنید. تا ظاهری نامرتب نداشته باشند.
 • پر رنگ بودن ابروها: اگر احساس می‌کنید که تفاوت بین رنگ و ضخامت موهای کاشته شده قابل مشاهده است، می‌توانید با متخصص خود صحبت کرده و زمان مناسب برای رنگ کردن ابرو را تا زمانی که کاملا طبیعی و یکدست شود، تعیین کنید.
 • جوش یا فولیکولیت در ابروها: التهاب یا عفونت فولیکول‌های مو فولیکولیت نامیده می‌شود. در این بیماری جوش‌ها در محل چیده شدن فولیکول‌های مو ایجاد می‌شود و ضایعات قرمز رنگی به شکل جوش روی پوست ایجاد می‌کند و باعث گسترش عفونت به سطح پوست می‌شود. برای درمان فولیکولیت و کاهش التهاب، یک حوله مرطوب را به مدت ۱۵ دقیقه بدون استفاده از پماد آنتی بیوتیک روی ناحیه مورد نظر قرار دهید.
 • بدفرم شدن خواب ابروها: ظاهر غیر معمول ابروها به دلیل تفاوت بین ابروهای کاشته شده با ابروهای طبیعی یکی دیگر از معایب کاشت ابرو است. در این مورد باید صبور باشید، بعد از چند ماه ابروها کاشته شده، درست مانند ابروهای طبیعی صاف و طبیعی می‌شوند.

ماندگاری کاشت ابرو

نتیجه‌ کاشت ابرو تا حد قابل توجهی به مرکز ارائه‌ دهنده خدمات زیبایی و عملکرد پزشک، وابسته است. در صورتی که در ماه‌های اولیه‌ پس از کاشت به دقت از ابروها مراقبت کنید، ماندگاری کاشت ابرو طبیعی حاصل خواهد شد. لازم است بدانید که احتمال رویش تمامی فولیکول‌های مو بسیار کم است؛ چراکه در حین انتقال ممکن است فولیکول‌ها آسیب ببینند یا عوامل دیگری منجر به عدم رشد موها شوند، بنابراین این جراحی معمولاً نیاز به جلسات ترمیمی خواهد داشت تا فولیکول‌هایی که با موفقیت کاشته نشده‌اند جایگزین شده و موهایی که در جهت نامناسب رشد کرده‌اند اصلاح شوند. 

کاشت ابرو شرکت وی کیو اس تاسیس کلینیک زیبایی و لیزر

 

چه آزمایشی قبل از کاشت ابرو لازم است که انجام شود

هدف از انجام آزمایشات مختلف برای کاشت ابرو، بررسی کامل و دقیق وضعیت پوست و خون است که باید قبل از کاشت انجام گردد. تا در حین کاشت و یا بعد از کاشت با مشکل مواجه نگردد. آزمایش تیروئید، غلظت خون، عفونت های ویروسی، hcv، esr ، bun و ast نیز از جمله تست هایی هست که می بایست قبل از کاشت انجام گردد.

دوران نقاهت کاشت ابرو چقدر است

دوران نقاهت پس از کاشت ابرو بستگی به عوامل مختلفی دارد. ولیکن اگر تمام مراقبت های لازم و توصیه های پزشک را پس از کاشت ابرو رعایت کنید، به طور میانگین می توان گفت پس از گذشت سه روز می توانید به زندگی روزمره خود ادامه دهید.

کاشت ابرو طبیعی چند جلسه طول می کشد

کاشت ابرو طبیعی بر روی پوست های بدون آسیب دیدگی غالبا یک مرتبه نیز جواب می دهد. اما برای پوست هایی که دارای آسیب دیدگی مانند جای ضخم عمیق، دارای تتو و میکروبلندینگ هستند ممکن است تعداد جلسات افزایش پیدا نماید.  

کاشت ابرو در شعبات وی کیو اس نوین طب

کاشت ابرو در شعبات وی کیو اس، جزو یکی از خدمات زیبایی و پزشکی کلینیک است که با روش های نوین و پیشرفته و زیر نظر پزشک متخصص و تیم کاشت ابرو مجرب و با تجربه انجام می شود. شما عزیزان هم می توانید یکی از شعبات وی کیو اس در شهر و منطقه خود باشید و کسب و کار خودتان را راه اندازی نمایید. دفتر مرکزی وی کیو اس از صفر تا صد تاسیس کلینیک را به همراه تیم های قوی و تخصصی خود در شهر شما بر عهده می گیرد و بعد از افتتاح نیز پشتیبان شما در بحران ها می باشد.