هایفوتراپی

هایفوتراپی چیست

هایفو و یا HIFU در اصل امواج فراصوت متمرکز با شدت بالا است. هایفوتراپی نیز یک درمان زیبایی نسبتاً جدید برای سفت کردن پوست به حساب می آید. از جمله مزایای این روش این است که به عنوان جایگزینی غیرتهاجمی و بدون درد برای لیفت صورت در نظر گرفته می شود. 

در این روش از امواج اولتراسوند برای کمک به تولید کلاژن و در نتیجه سفت‌تر شدن پوست استفاده می‌کنند. چندین آزمایش بالینی کوچک نشان داده اند که هایفو برای لیفت صورت و اصلاح چین و چروک نیز ایمن و موثر است چرا که افراد مختلف با کمک آن توانستند نتایج را در چند ماه پس از درمان مشاهده کنند، بدون اینکه با خطرات مربوط به جراحی مواجه شوند.

این روش همچنین برای جوانسازی صورت، لیفتینگ، سفت کردن و کانتورینگ بدن استفاده می شود. تحقیقات بیشتری باید انجام شود تا مشخص شود کدام افراد دقیقا برای این نوع روش ها بهترین نتیحه را خواهند گرفت. اما با این حال تاکنون، هایفوتراپی یک درمان بسیار مفید بوده است که می تواند جایگزین لیفت صورت شود، به خصوص در افراد جوان تر که نمی خواهند با خطرات و زمان بهبودی مرتبط با جراحی مواجه شوند. در ادامه با ما همراه باشید تا بهتر بدانید هایفوتراپی چیست و اطلاعات مفید دیگری در مورد آن بدست آورید.

معرفی هایفوتراپی صورت

در هایفوتراپی از امواج اولتراسوند متمرکز برای هدف قرار دادن لایه های پوست که درست زیر سطح پوستی هستند، استفاده می شود. امواج اولتراسوند باعث گرم شدن سریع بافت ها می شود.

سلول های ناحیه مورد نظر نیز زمانی که آسیب سلولی را تجربه می کنند به یک دمای مشخص می رسند. با وجود اینکه ممکن است این عمل غیرقابل تصور به نظر برسد اما آسیب سلولی در واقع سلول ها را تحریک می کند تا کلاژن بیشتری تولید کند ( کلاژن در اصل پروتئینی است که برای ساختار پوست اهمیت بسیار زیادی دارد).

می توان گفت که افزایش کلاژن منجر به ایجاد پوستی سفت تر با چین و چروک کمتر می شود. همچنین لازم است بدانید که در هایفوتراپی هیچ آسیبی به لایه های فوقانی پوست و یا قسمت های مجاور آن وارد نمی شود چرا که امواج فراصوت با فرکانس بالا بر روی بافت های خاصی در زیر سطح پوست متمرکز می شوند.

هایفوتراپی به چه کسانی توصیه نمی شود؟

هایفوتراپی ممکن است برای همه مناسب نباشد. به طور کلی، این روش در افراد بالای ۳۰ سال با شلی پوست خفیف تا متوسط ​​بهترین عملکرد را خواهد داشت. هایفوتراپی برای افرادی که شرایط شدیدتر افتادگی پوست دارند به خوبی عمل نمی کند. همچنین افرادی که پوستی دارند که توسط نور آسیب دیده است و یا صورت آن ها به میزان بسیار زیادی شل باشد ممکن است پیش از اقدام به این روش به چندین درمان نیاز داشته باشند. احتمالا بیماران مسن‌ تر با پیری بسیار زیاد، شلی شدید پوست و یا به عبارتی بهتر گردن بسیار آویزان کاندیدای مناسبی برای هایفوتراپی نباشند و ممکن است نیاز به جراحی داشته باشند. هایفوتراپی همچنین برای افراد مبتلا به عفونت و ضایعات پوستی در ناحیه مورد نظر، آکنه شدید یا کیستیک و یا کاشت فلزی در ناحیه درمان توصیه نمی شود.

مزایای هایفوتراپی

طبق گفته انجمن جراحی پلاستیک زیبایی آمریکا، هایفوتراپی و سایر جایگزین های غیرجراحی برای لیفت صورت طی چند سال اخیر محبوبیت زیادی را به دست آورده اند. تعداد کل عمل های انجام شده بین سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ به میزان ۶۴.۸ درصد افزایش یافته است. هایفوتراپی دارای مزایای زیبایی بسیار زیادی است که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

▪︎ کاهش چین و چروک

▪︎ سفت کردن پوست شل شده گردن

▪︎ بلند کردن گونه ها، ابروها و پلک ها

▪︎ تقویت خط فک

▪︎ سفت شدن ناحیه سینه

▪︎ صاف کردن پوست

مراحل انجام هایفوتراپی

ممکن است در حین عمل هایفو ناراحتی جزئی داشته باشید. برخی افراد آن را به عنوان پالس های الکتریکی کوچک یا احساس خاردار خفیف توصیف می کنند.

در واقع برای هایفوتراپی صورت قبل از انجام آن نیازی به آمادگی خاصی نیست. تنها تمام لوازم آرایش و مراقبت از پوست باید قبل از درمان از ناحیه مورد نظر پاک شوند. در ادامه مراحلی کلی را که باید برای انجام هایفوتراپی پوست مورد انتظار داشته باشید، برای شمل معرفی می کنیم :

▪︎ یک پزشک یا تکنسین ناحیه مورد نظر را تمیز می کند.

▪︎ ممکن است قبل از شروع یک کرم بی حس کننده موضعی استفاده شود.

▪︎ پزشک یا تکنسین از ژل اولتراسوند استفاده می کند.

▪︎ دستگاه هایفوتراپی بر روی پوست قرار می گیرد.

▪︎ پزشک یا تکنسین دستگاه را با استفاده از نمایشگر اولتراسوند روی تنظیمات مناسب تنظیم می کند.

▪︎ سپس انرژی اولتراسوند در پالس های کوتاه به مدت تقریباً ۳۰ تا ۹۰ دقیقه به ناحیه مورد نظر ارسال می شود.

در صورت نیاز به تعداد جلسات اضافی، می توانید پس از اتمام، برای درمان بعدی برنامه ریزی کنید. در طول استفاده از هایفوتراپی ممکن است گرما یا سوزن سوزن شدن بر روی پوست خود را احساس کنید. در صورتی که این روش باعث درد شدید شود، داروی ضد درد توصیه می شود. فعالیت های روزانه نیز ممکن است پس از اتمام این پروسه دوباره از سر گرفته شود.

عوارض هایفوتراپی

اگر که شما برای انجام هایفوتراپی به یک متخصص آموزش دیده دارای مهارت در این امر مراجعه کنید، هایفوتراپی می تواند بسیار ایمن انجام شود و به عبارتی عوارض جدی برای شما پیش نخواهد آمد. بهترین بخش در مورد این نوع درمان این است که شما می توانید بلافاصله پس از اتمام درمان و خروج از مطب ارائه دهنده این خدمات، فعالیت های عادی خود را دوباره از سر بگیرید. البته تنها ممکن است قرمزی یا تورم خفیف رخ دهد که معمولا به سرعت فروکش می کند. همچنین این را نیز لازم است بدانید که احساس سوزن سوزن شدن خفیف در ناحیه تحت درمان ممکن است برای چند هفته ادامه داشته باشد. بی حسی و یا کبودی موقتی را نیز پس از استفاده از هایفوتراپی ممکن است تجربه کنید که معمولاً در عرض چند روز از بین خواهد رفت.

بنابراین اگر که شما نیز تمایل داشته باشید اقدام به انجام هایفوتراپی کنید می توانید به کلینک مراجعه کرده و از خدمات آن استفاده کنید.

https://www.nilforoushzadeh.clinic/en/services/hifu/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *