جوان‌سازی و زیبایی پوست با یوگای صورت

کلمه یوگا اغلب ما را به یاد رفتن به باشگاه و انجام هر گونه ورزش یا حرکتی برای استراحت و تمرکز می اندازد. اما همه انواع یوگا نیازی به رفتن به باشگاه ندارند. یوگای صورت یک روش موثر و بهینه برای نوسازی و جوانسازی پوست این ناحیه است که به راحتی می توانید آن را در منزل انجام دهید و از مزایای آن بهره مند شوید. در این مقاله توضیح خواهیم داد که یوگای صورت چیست و چگونه است. ما همچنین لیستی از بهترین حرکات یوگای صورت را جمع آوری کرده ایم تا به روتین مراقبت روزانه پوست شما اضافه کنیم تا ظاهری زیباتر و جوان تر داشته باشید.

یوگای صورت چیست؟

قبل از اینکه یوگای صورت را یاد بگیرید، باید بدانید که این تمرین دقیقا چیست. یوگای صورت یک ورزش صورت است که شامل تمریناتی است که برای کشش و شل کردن عضلات صورت طراحی شده است که به کاهش تنش و استرس کمک می کند. در هر جلسه یوگای صورت حرکات مختلفی انجام می دهید و اگر این تمرینات را به درستی انجام دهید در نهایت بعد از جلسه ماساژ احساس آرامش خواهید داشت. این تمرین بهترین راه حل مراقبت از پوست در پایان یک روز خسته کننده و طولانی است. اگر تمرینات را به طور منظم و صحیح انجام دهید، به تدریج و پس از مدتی چهره ای زیبا و جوان تری خواهید داشت.

آیا تمرینات یوگای صورت روی ظاهر پوست اثر دارند؟

یوگای صورت فقط برای آرامش نیست. این تمرینات در بهبود ظاهر پوست بسیار موثر هستند و به جوانسازی صورت شما کمک می کنند. البته برای انجام این نقشه ها باید پوست را دوباره مرطوب و مرطوب کرد، زیرا پوست خشک با هر حرکت کشیده و ترک می خورد. بنابراین، حداقل، همیشه مراحل اولیه روتین پوست خود را کامل کنید و از یوگای صورت به عنوان مکانی برای پوست خود استفاده نکنید. این دو با هم اثر رضایت بخشی دارند.

zen

آیا این نوع یوگا پوست را سفت می‌کند؟

در واقع تمرینات یوگای صورت می تواند در چاق شدن صورت و سفت شدن عضلات و پوست صورت موثر باشد. شرکت کنندگان در یک مطالعه یوگای صورت، پس از ۲۰ هفته تمرینات منظم صورت، بهبودهایی را در پوست بالا و زیر گونه مشاهده کردند. البته، کارشناسان کلینیک پوست کلیولند معتقدند قبل از توصیه این تمرینات به عنوان یک راه حل قطعی ضد پیری، باید تحقیقات بیشتری انجام شود.

آیا یوگای صورت باعث ایجاد چین و چروک می‌شود؟

هنگامی که شروع به تمرین می کنید، ممکن است نگران باشید که یوگای صورت وضعیت را بدتر کرده و باعث ایجاد چین و چروک در صورت شما می شود. این نگرانی کاملاً بی اساس نیست. همانطور که می دانید، لبخند زدن، خندیدن و به طور کلی حرکات تکراری عضلات صورت می تواند منجر به چین و چروک و عمیق شدن خطوط واقعی صورت شود. بر این اساس می توان گفت که حرکت دادن عضلات صورت برای ورزش نیز می تواند باعث همین امر شود. بنابراین این تمرینات باید به درستی انجام شوند تا با انقباضات مکرر قسمت بالایی صورت، چین و چروک های پوست شما عمیق تر نشود. البته این توضیحات به این معنی نیست که نمی توانید یوگای صورت انجام دهید. کارشناسان توصیه می کنند قبل از انجام این تمرینات با یک متخصص پوست مشورت کنید. زیرا همه این تمرینات برای همه افراد مناسب نیستند و ممکن است مجبور شوید برخی از آنها را کنار بگذارید.

لیزر بانوان در مرکز لیزر VQS

هفت تمرین پیشنهادی یوگای صورت

اگر متخصص پوست شما یوگای صورت را به عنوان بخشی از روتین مراقبت از پوست شما برای تقویت ظاهر جوان توصیه کرده است، می توانید تمرینات پیشنهادی ما را امتحان کنید. البته یوگای صورت نیز مانند سایر انواع یوگا مراحل پیشرفته ای دارد. با این حال، مانند هر حرکت دیگری، باید با شروع تمرینات شروع کنید. پس با ما همراه باشید تا هفت تکنیک ساده و موثر را یاد بگیرید.

۱) باد کردن صورت

گونه های خود را پف کنید تا صورتتان پرتر و گردتر به نظر برسد. سپس رها کنید و عضلات خود را شل کنید. این حرکت را چندین بار تکرار کنید.

۲) بگو سیــــــــب!

البته همه عاشق لبخند عمیق و غرورآمیز هستند. در این تمرین باید با صدای بلند و به زور بگویید «سیب»! البته لازم نیست بگی سیب، منظورم اینه که مثل اینکه داری عکس میگیری لبخند بزن تا دندونات دیده بشه. سپس انگشت خود را به آرامی بین بینی و لب ها قرار دهید و عضلات خود را بالا بیاورید و مقاومت خود را به آرامی فشار دهید. سپس به حالت عادی برگردید. این حرکت را چندین بار تکرار کنید.

۳) به عقب خم شوید

برای انجام این تمرین سر و گردن‌تان را به طور کامل به عقب خم کنید، به‌طوری که چانه به سمت سقف باشد. سپس با زبان به سقف دهان فشار وارد کنید، لبخند بزنید و عمل بلعیدن را انجام دهید. مثل تمرینات دیگر، عضلات خود را رها کنید و سپس حرکت را تکرار کنید.

۴) تعجب کنید!

برای انجام این تمرین، چشمان خود را تا جایی که می توانید باز کنید. درست زمانی که خیلی متعجب و متحیر هستید. این وضعیت را نگه دارید تا چشمان شما پر از اشک شود و اشک شروع به جاری شدن کند. پس از آن عضلات صورت خود را شل کنید و دوباره این حرکت را تکرار کنید.

۵) ذن ZEN

این روش یوگای صورت با روش های دیگر متفاوت است. زیرا در واقع نیازی به انجام کاری نیست. سعی کنید صورت خود را آرام کنید. چشمان خود را ببندید و صورت خود را کاملاً ثابت نگه دارید. آرام و متشنج بدون عضلات منقبض. افکار دیگر را پاک کنید و فقط روی تنفس خود تمرکز کنید.

facial-yoga

۶) شکلک شبح

تمرینات یوگای صورت مانند ژست هایی که باعث می شود بخواهید شبیه یک روح شوید! برای انجام این تمرین، دهان خود را به شکل O باز کنید، دندان های خود را با لب های خود بپوشانید و فک خود را تا جایی که می توانید باز کنید و به بالا نگاه کنید. چند ثانیه نگه دارید و رها کنید. این حرکت را چندین بار تکرار کنید. هدف از این تمرین کشش است.

۷) ماهی شوید

این تمرین یوگای صورت شما را به یاد دوران کودکی تان می اندازد زیرا باید صورت خود را شبیه ماهی کنید. برای انجام این کار، در حالی که لب های خود را به سمت بیرون فشار می دهید، گونه های خود را بکشید. سپس عضلات خود را رها کرده و این حرکت را تکرار کنید.

چقدر طول می‌کشد تا یوگای صورت تأثیر بگذارد؟

اکنون که بیشتر در مورد یوگا صورت و برخی تمرینات صورت آموخته اید، زمان آن رسیده است که بدانید چه مدت باید منتظر بمانید تا نتایج را ببینید. اگر تمرینات یوگای صورت را ۶ تا ۷ روز در هفته به طور مداوم به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در روز انجام دهید، تغییرات بعد از سه تا چهار هفته قابل مشاهده است. اما این نتایج نتایج اولیه هستند. در تمرینات صورت، ثبات کلیدی است. پس صبور باش.

سخن آخر

یوگای صورت یک راه عالی برای بهبود رنگ پوست صورت با کشش و تقویت عضلات صورت است. در صورت تایید متخصص پوست، این حرکات باید به طور منظم هر روز انجام شود و در صورت رعایت الگوی پوست بهترین نتیجه حاصل می شود. این تغییر بیرونی معمولا منجر به آرامش و افزایش اعتماد به نفس می شود.