کاشت ابرو

مراحل کاشت ابرو

اگر چهره سلبریتی های محبوب خود را طی چند سال گذشته مقایسه کنید، متوجه خواهید شد که با کاشت ابرو مدل ابروهای آنها در طول سال‌ها چقدر تغییر کرده است. این روند از قوس نازک روشن گرفته تا ابروهای ضخیم، نشان می دهد که تغییرات در شکل ظاهری ابروها چقدر در چهره شما موثر است. در سال‌های اخیر، زیبایی ابروهای پرپشت و ضخیم بیشتر مورد توجه قرار گرفته به همین علت، درمان‌های موقت و نیمه دائمی مانند مزوتراپی مو، لمینیت ابرو و میکروبلیدینگ برای افزایش حجم و فرم طرفداران زیادی پیدا کردند. اما اگر به دنبال راه حل دائمی تری برای بهبود شکل و اندازه ابروهای خود باشید، چه گزینه ای دارید؟ اینجاست که کاشت ابرو به شما کمک خواهد کرد.

پس از معرفی روش کاشت ابرو در بهترین کلینیک زیبایی در تهران استفاده از آن به سرعت محبوبیت پیدا کرد، اما برخی از افراد این فرآیند را به طور کامل درک نمی کنند. امروز قصد داریم کل فرآیند کاشت ابرو را از قبل تا بعد از درمان در این مقاله پوشش دهیم.

کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو روشی مشابه کاشت مو است که برای ترمیم ابروهای شما استفاده می شود. این فرآیند با برداشتن مو از ناحیه اهدا کننده روی پوست سر و پیوند آن به ابروها برای پرتر شدن آنها انجام می شود. دو روش برای ترمیم مو وجود دارد که می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید:

 

FUE

با استفاده از این گزینه، موهای فرد با استفاده از پانچ دستی یا تکنیک‌های رباتیک از محل اهداکننده پیوند زده می‌شوند. از مزایای این روش می توان به باقی ماندن جای زخم کمتر و بهبودی راحت‌تر اشاره کرد. اگرچه زمان برداشتن طولانی‌تر و کوتاه‌تر شدن موها می‌تواند بر کیفیت پیوند تأثیر بگذارد.

(FUT)

در این روش کاشت ابرو، تکه‌ای از مو (معمولاً از پشت سر) بریده می‌شود و یک فولیکول مو برای ایجاد فرم جدید و بهتر ابرو پیوند زده می‌شود. مرحله برش در FUT سریعتر از FUE است، و موهای برداشته شده بلند تر هستند که می تواند به کاشت بهتر موها کمک کنند.

با این حال، باید توجه داشت که این تکنیک باعث ایجاد جای زخم خطی و معمولاً زمان بهبودی طولانی‌تر می‌شود.

تصمیم گیری بین کاشت ابرو با روش  FUT یا FUE باید طبق نظر جراح بهترین کلینیک پوست مو انجام گیرد که بستگی به شرایط بیمار دارد.

مراحل کاشت ابرو چیست؟

اگر قصد انجام کاشت ابرو در بهترین کلینیک زیبایی در تهران را دارید و می خواهید ابروهایی زیبا و خوش فرم داشته باشید، باید کلینیک یا مرکز کاشت مو را انتخاب کنید که مجهز و دارای گواهینامه های لازم باشد. کاشت ابرو در بهترین کلینیک پوست مو شامل ۴ مرحله است که سه مرحله آن در روز عمل پیوند و مرحله چهارم روز بعد از عمل را شامل می شود. از آنجایی که به طور متوسط ​​۲۰۰ تا ۳۰۰ پیوند برای کاشت ابرو مورد نیاز است، این عمل معمولاً حدود ۲ تا ۳ ساعت طول می کشد.

مشاوره و برنامه ریزی

 طراحی ابروها در معاینه فیزیکی مشخص می شود. در این مرحله، پزشک بهترین کلینیک پوست مو در تهران نوع کاشت ابرو را براساس ویژگی های صورت و نیازهای فردی بیمار تعیین می کند. متخصص همچنین ناحیه گیرنده و موهای ناحیه اهداکننده را ارزیابی خواهد کرد.

استخراج گرافت از ناحیه اهدا شده

این مرحله اول جراحی است. می‌توانید با استفاده از روش FUT که معمولاً برای افرادی که موهای بلند دارند، مناسب است کاشت ابرو را انجام دهید. تعداد کمی پیوند در این روش مورد نیاز است که انجام آن را آسان می کند. برداشت پیوند با استفاده از روش FUT فقط به تراشیدن ناحیه کوچکی در پشت سر نیاز دارد. بنابراین موهای سایر نواحی سر شما قسمت کوچک تراشیده شده را می پوشاند در نتیجه ناحیه تراشیده شده ای که گرافت از آن برداشته شده برای دیگران قابل مشاهده نیست.

قبل از شروع عمل، یک بی حس کننده موضعی در ناحیه اهدا کننده اعمال می شود تا دردی احساس نکنید.

پیوند زدن موها به ناحیه گیرنده

 در مرحله بعد ناحیه دریافت کننده (ابروها) به صورت موضعی بی حس می شود. پس از بی حسی از یک ابزار خاص برای کاشت فولیکول های مو با در نظر گرفتن زاویه و جهت مناسب رشد مو استفاده می شود. این فرآیند برای دستیابی به ظاهر زیبای ابروها ضروری است.

بهبودی و مراقبت های بعدی

 روز بعد از عمل یک بانداژ روی ناحیه ابروها قرار داده می شود تا اطمینان حاصل شود که فولیکول های مو به درستی به بافت پوست چسبیده و از سایر عوارض جانبی جلوگیری می کند.

متخصص بهترین کلینیک پوست مو در تهران، روش مراقبت مناسب از موهای تازه کاشته شده شما را به شما توضیح می دهد و برای هر عادت یا رفتاری که باید در هفته‌ها یا ماه‌های آینده رعایت کنید، شما را راهنمایی می کند. به عنوان مثال، باید به مدت دو ماه از تابش مستقیم نور خورشید به ناحیه ابرو خودداری کنید و در ماه اول از برداشتن ابرو یا مالش بیش از حد آن ناحیه خودداری کنید.

نظارت بر نتایج پس از کاشت ابرو

روند رشد ابروهایی که تازه کاشته شده مانند روش کاشت مو است . در عرض ۱۵ روز پس از عمل، بیمار ممکن است ریزش موهای ابرو را تجربه کند. طی سه ماه آینده، بیمار متوجه رشد قابل توجه مو خواهد شد و نتایج اصلی را می توان تا ۸-۱۲ ماه بعد از عمل مشاهده کرد.

کاشت ابرو در بهترین کلینیک زیبایی در تهران

کاشت ابرو یک راه حل دائمی برای پر کردن و تغییر شکل ابروها است. مانند کاشت موی سر سنتی، این شکل از ترمیم مو شامل برداشتن فولیکول‌ها یا نوارهای مجزا از ناحیه اهداکننده برای پیوند به ابرو است. اکثر افرادی که به دنبال کاشت ابرو هستند به دلایل ژنتیکی، تصادف یا بیماری، مو های کم پشت تری دارند. در حالت ایده‌آل، بیماران باید در ناحیه سر موی کافی برای اهدا کردن داشته باشند که با موهای فعلی ابروهایشان مطابقت داشته باشد. همچنین باید مراقبت‌های معمول را رعایت کنید، زیرا موهای پیوند شده سریع‌تر از ابروهای طبیعی رشد می‌کنند.

برای کاشت ابرو بدون عوارض جانبی و با بهترین کیفیت می توانید با متخصصین کلینیک و سالن زیبایی vqs جلسه مشاوره رایگان رزرو کنید.

https://www.hairsure.in/what-are-the-stages-of-eyebrow-transplantation/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *