پوست زیبا

شما می توانید در مدت کوتاهی نظیر یک تا دو ماه پوست زیبا و شفاف داشته باشید.

اول با ماساژ کار خود را آغاز کنید.

درمان ماساژی سلولهای مرده انباشته روی پوست شما را از بین می برد. اگر این سلولهای مرده از بین نروند، منافذ پوست را می بندند و موجب بوجود آمدن جوش می شوند.

مولتی ویتامین بخورید.

البته باید مراقب باشید که در خوردن ویتامین زیاده روی نکنید.

قبل از خواب صورت خود را بشوئید.

خوابیدن با صورت نشسته بدترین کاری است که می توانید با پوست خود انجام دهید. اگر سلولهای مرده موقع خواب روی پوست شما باقی بمانند، موجب بسته شدن منافذ پوست و ایجاد جوش می شوند.
درست پس از دوش گرفتن، وقتی پوست شما هنوز مرطوب است، از کرم مرطوب کننده استفاده کنید، این کار به پوست کمک می کند تا رطوبت جذب کرده در هنگام دوش گرفتن را در خود حفظ کند.

پوست زیبا

مرحله بعدی آرامش است

استرس بیش از حد بر هر قسمت از بدن از جمله پوست تأثیر منفی می گذارد. وقتی استرس دارید، پوست شما سریع‌تر پیر می‌شود. استفاده از تکنیک های مدیتیشن می تواند به کاهش استرس و آرامش جسمی و ذهنی شما کمک کند. گردش و پمپاژ خون خود را سریعتر انجام دهید. هنگامی که ورزش می کنید، گردش خون شما افزایش می یابد، بنابراین ویتامین ها، مواد معدنی و اکسیژن به پوست شما می رسند و شاداب می شوند.

به خالهای صورت توجه کنید

از یک آینه برای بررسی خود از سر تا پا استفاده کنید و توجه خاصی به خال جدید خود داشته باشید. زیرا در بیشتر موارد خال ها عامل ایجاد ملانوم هستند که خطرناک ترین نوع سرطان پوست است.

آب بنوشید

در هنگام تشنگی پوست شما خشک و سیاه به نظر می رسد، اما به جای نوشیدنی های گازدار، از نوشیدنی های سرد استفاده کنید. میوه ها و سبزیجات نیز منابع خوبی از آب هستند زیرا اکثر آنها بیش از ۷۵ درصد آب دارند.

پوست شاداب

زود بخوابید

کمبود خواب دارای اثرات منفی روی پوست است؛ صورت شما رنگ طبیعی خود را از دست می دهد و چشمانتان گود می افتد. همچنین دلیل دیگری نیز برای اثبات فواید خواب بر روی پوست شما وجود دارد. مطالعات نشان می دهد که دمای پوست هنگام خواب افزایش می یابد و هرچه پوست گرم تر باشد، مواد سازنده فعال مواد غذایی را بیشتر جذب می کند.

به پشت بخوابید

خوابیدن روی صورت باعث کاهش جریان خون در صورت شما شده و این امر موجب پیدایش خطوط و چین و چروک روی پوستتان می گردد.

پاهای خود را نرم کنید

هنگام خواب مقدار زیادی وازلین روی پاهای خود بمالید و جوراب کتان بپوشید، پاهای شما پس از چند شب نرم و لطیف می شود.

رسیدگی به پوست صورت

به استخر و شنا بروید

گرما فواید زیادی برای زیبایی دارد که از آن جمله می توان به گردش خون و آرامش اشاره کرد. اما بیش از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در سونا نمانید.

به میزان کافی ویتامین ث استفاده کنید

ویتامین ث برای تولید کلاژن ضروری است. کلاژن موجب استحکام پوست می شود. برای اینکه پوست شما از ویتامین ث بهره بیشتری ببرد از غذاهای سرشار از ویتامین ث استفاده نمائید. از جمله این مواد غذایی می توان به پرتقال، کلم بروکلی و فلفل قرمز اشاره کرد. همچنین از کرم حاوی ویتامین ث بر روی پوست خود استفاده نمائید.
در رژیم غذایی خود از مواد غذایی با رنگهای قرمز، نارنجی، زرد و سبز مثل توت فرنگی، فلفل زرد، سیب زمینی استفاده کنید