هزینه لیزر

هزینه لیزر (laser cost) یا قیمت لیزر بدن با انواع دستگاه های مختلف نکات مهمی دارد که لازم است بدانید. با ما همراه باشید و مطالب این برگه را با دقت مطالعه کنید تا در مورد قیمت لیزر کل بدن بیشتر بدانید.

انواع دستگاه های لیزر مو موجود در بازار بسیار متنوع بوده و هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. بنابراین، هرچه دستگاه از برند معروف تر و قوی تری باشد، تعداد شات های استفاده شده به طور طبیعی بیشتر می شود. به علاوه دستگاه‌های قدرتمند نسبت به سایرین کارایی بیشتری دارند اما دلیل گرانی قیمت لیزر بدن با این نوع دستگاه ها این است که به زودی عمر لامپ دستگاه تمام و باید تعویض شود.

لیزر موهای زائد یک روش ایمن، موثر و مقرون به صرفه برای از بین بردن دائمی موهای زائد است. قیمت درمان های مختلف یکی از فاکتورهای مهم برای متقاضیان می باشد. از این رو تصمیم گرفتیم مقاله ای ویژه در این زمینه بنویسیم. در این مقاله می‌خواهیم ببینیم چه عواملی بر هزینه لیزر موهای زائد تاثیر می گذارد و آیا هزینه لیزر کل بدن مقرون به صرفه است یا خیر؟

هزینه لیزر

قیمت لیزر بدن با دستگاه های قوی تر

دستگاه‌هایی مانند SHR، IPL و Elite  ارزان ترین دستگاه ها هستند و لیزر درمانی با این دستگاه ها هزینه کمتری دارد. با این حال، مشکل مهم لیزر موهای زائد این است که موها در کوتاه ترین زمان ممکن بر‌می‌گردند. بنابراین برای جلوگیری از برگشت مو، لیزر درمانی باید یک یا دو بار در سال با تشخیص متخصص لیزر مو انجام شود.

همچنین برای استفاده از این ابزارها به تعداد زیادی دفعات لیزر موهای زائد نیاز خواهید داشت. ممکن است برای انواع خاصی از پوست و مو کارایی نداشته باشد. بنابراین بیشتر این وسایل در کلینیک های زیبایی یا سالن های زیبایی ضعیف استفاده می شوند.

در مجموع با تعداد بیشتر جلسات در استفاده از دستگاه های لیزر، قیمت لیزر موهای زائد بدن بالاتر خواهد رفت. بنابراین به جای لیزرهای اس اچ آر، ایلایت و آی پی ال می‌توان دستگاه‌های قدرتمندتر و بسیار موثرتر مانند دستگاه لیزر مدیو استار اسکلپیون، لیزر پلاتینیوم،  لیزر الکس، دستگاه لیزر دایود و دایود الکس را که گرانتر هستند را معرفی کرد.

به دلیل قدرت این دستگاه ها و هزینه بالای نگهداری آنها, هزینه لیزر با آنها در هر جلسه بالاتر خواهد بود ولی تعداد جلسات موردنیاز کمتر خواهد شد.

هزینه لیزر موهای زائد

تجربه و مهارت تیم لیزر درمانی مهمتر از تجهیزات مورد استفاده توسط اپراتور است. به یاد داشته باشید، فردی که بدن شما را لیزر می‌کند دستگاه لیزر نیست، بلکه یک درمانگر لیزر است. یک پزشک مجرب بهترین دستگاه لیزر را برای شما انتخاب می کند و اپراتور لیزر موثرترین درمان را به شما ارائه می‌دهد.

هر چه اپراتور ماهرتر باشد، بازده لیزر بالاتر و عوارض آن کمتر است. بنابراین پرداخت هزینه لیزر بدن بیشتر به تیم های پزشکی حرفه‌ای منطقی است. و این عامل تاثیر بسزایی در قیمت لیزر بدن در کلینیک های مختلف دارد.

قیمت لیزر موهای زائد

اگر قیمت لیزر کل بدن در مرکز خیلی کم باشد به این معنی است که سرویس معیوب است یا مرکز ضرر می‌کند. البته تمام مراکز لیزر موهای زائد برای سود و منفعت طراحی شده‌اند. بنابراین آنها نمی‌خواهند ببازند.

مراکز کم هزینه لیزر معمولا از تجهیزات یا اپراتور‌های خوب استفاده نمی‌کنند. و یا ماشین آلات قدیمی و فرسوده دارند یا از تجهیزات باکیفیت استفاده نمی‌کنند و یا اپراتورهای مرکز تجربه و صلاحیت بالایی ندارند و حقوقشان کم است. دلیل هزینه لیزر بسیار پایین هرچه باشد، باید از این مراکز پرهیز کرد.

یک لیزر ارزان اما ناکارآمد با سوزاندن پول تفاوتی ندارد. علاوه بر این، استفاده از تجهیزات قدیمی و اپراتورهای بی تجربه می‌تواند عوارض جانبی جدی مانند لکه ها یا سوختگی‌های پوستی ایجاد کند.

هزینه لیزر کل بدن

هزینه های بیشتر برخی مراکز عملا تاثیر بهتری نسبت به مراکز لیزر درمانی دیگر ندارد و گاهی اوقات هزینه های بالاتر از هزینه های معمول از مشتری دریافت می کنند و با تکنیک ها و تعهدات تبلیغاتی غیرواقعی هزینه های آنها را افزایش می‌دهند.

به عنوان مثال، آنها دستگاه را به عنوان یک دستگاه لیزر عالی برای رفع موهای زائد بدن توصیه می کنند و ادعا می کنند که می توانند فرآیند لیزر درمانی را در ۲ تا ۳ جلسه برای شما کامل کنند. لطفاً فریب اینگونه تبلیغات دروغین را نخورید.

قبل از هر چیز باید بدانید که هر دستگاه لیزر درمانی مزایا و معایبی دارد. به عنوان مثال، دستگاه لیزر الکس سریع و موثر است، اما برای تمام پوست‌های سبز و برنزه مناسب نخواهد بود. مسئله بعدی این است که حداقل ۴ تا ۶ درمان برای انجام تمام دستگاه های لیزر مورد نیاز است.

قیمت لیزر کل بدن

قیمت لیزر کل بدن

قیمت لیزر بدن برای خانم ها و آقایان متفاوت است. برای آقایان ابزارهای اصلاح، تیغ، کرم موبر و حتی روش‌های وکس وجود دارد که می‌توانند استفاده کنند. اما لیزر در بین آقایان نیز طرفداران زیادی دارد و این روش در بین آقایان رواج بیشتری پیدا خواهد کرد زیرا روش راحت تری است و در بلند مدت قیمت لیزر بدن کم هزینه تر از روش های دیگر خواهد بود.

ما نمی‌خواهیم شما را با اطلاعات علمی در مورد فیزیک نور و لیزر اذیت کنیم. فقط بدانید که انرژی و طول موج پرتو لیزر برای جذب رنگدانه های مو طراحی شده است. به این ترتیب انرژی نور لیزر به انرژی گرمایی تبدیل می شود و گرما به فولیکول آسیب می‌رساند. زیرا رنگدانه های موجود در فولیکول های مو ضخیم تر از پوست هستند، قبل از اینکه پوست داغ یا سوخته شود. آسیب مورد نظر را به فولیکول های مو وارد کرده ایم.

به طوری که یک پرتو پرانرژی نور پوست را روشن می‌کند و چرخه رشد مو را غیرفعال می‌کند. این کار بدون آسیب رساندن به پوست انجام می‌شود. در واقع لیزر اندام های کوچکی به نام «فولیکول های مو» را از بین می‌برد. اگر فولیکول آسیب ببیند، مو ضعیف و شل می‌شود. برخی از درمان ها آنقدر به فولیکول ها آسیب می‌رسانند که در نهایت فولیکول می‌میرد و دیگر مویی از آن رشد نمی کند.

لیزر موهای زائد چگونه انجام می شود؟

۳۰ دقیقه قبل از لیزر موهای زائد از کرم بی‌حس کننده استفاده می‌شود تا پوست قبل از لیزر بی حس شود و کمترین درد ممکن را احساس کند و پس از آن بسته به نوع پوست، ضخامت مو و رنگ پوست، لیزر درمانی شروع می‌شود. سپس از شما خواسته می‌شود که از عینک روی صورت خود استفاده کنید تا از آسیب احتمالی ناشی از لیزر به چشم جلوگیری شود.

پس از لیزر درمانی، کرم ها و لوسیون های ضد التهاب و همچنین مرطوب کننده‌ها برای کاهش درد و التهاب پوست دریافت خواهید کرد. پس از آن، کلینیک لیزر، زمان ویزیت بعدی شما را تعیین می‌کند.