پیرسینگ ترقوه

مراحل پیرسینگ ترقوه

پیرسینگ ترقوه یکی از اقدامات زیبایی است که امروزه همانند دیگر انواع پیرسینگ ها محبوبیت بسیار زیادی را بین افراد مختلف به وجود آورده است. لازم است دقت کنید که پیش از اقدام به انجام پیرسینگ در تهران باید حتما اطلاعات لازم در مورد آن و مراحلی که تا به اجرا رساندن پیرسینگ انجام می شوند، را کسب کنید.

دقت کردن به این نکته که این گونه عملیات باید حتما توسط مراکز معتبر و افراد حرفه ای و کاربلد انجام شوند از موارد بسیار مهم است. در واقع پیرسینگ ترقوه به دلیل اینکه همان سوراخ کردن است باید با احتیاط کامل انجام شود تا هیچ گونه مشکلاتی برای شما ایجاد نکند. در ادامه با ما همرا باشید تا شما را از مراحل و همچنین نکات مهم این نوع پیرسینگ آشنا کنیم.

پیرسینگ ترقوه چیست؟

به طور کلی پیرسینگ که همان سوراخ کردن است، یکی از عمل های زیبایی است که در بدن انجام می شود و دارای انواع مختلفی است. برای اینکه بتوانید نتایج خوبی از این عمل های زیبایی بگیرید لازم است به افرادی که دارای تخصص و مهارت در این زمینه هستند، مراجعه کنید. چرا که اگر فرد تخصص لازم را نداشته باشد و نکات مهم بهداشتی رعایت نشود، ممکن است عوارض مختلفی از جمله عفونت، حساسیت و یا انواع دیگری از عوارض نیز به وجود آیند.

همان طور که به آن اشاره کردیم پیرسینگ دارای انواع متفاوتی است که از جمله آن ها می توان به پیرسینگ ترقوه، ابرو، ناف، لب و پره بینی اشاره کرد که در این مقاله قصد داریم به طور ویژه پیرسینگ ترقوه را شرح دهیم.

در واقع ترقوه یک نوع استخوان درازی است که با استخوان های دیگر کتف، بازو و جناغ کمربند شانه ای همراه است. ترقوه از قسمت داخلی به استخوان جناغ و از قسمت خارجی به استخوان کتف وصل شده است. به طور کلی ترقوه یکی از قسمت های بدن است که پیرسینگ بر روی آن انجام می شود. پیرسینگ ترقوه بر روی پوست موجود در قسمت ترقوه انجام می شود. پیرسینگ این قسمت بدن در اصل در راستای استخوان ترقوه و بالای سینه انجام می شود.

نکات و مراحل لازم انجام پیرسینگ ترقوه

در هر جامعه ای و برحسب فرهنگ موجود در آن انجام دادن پیرسینگ ممکن است با واکنش های مختلفی همراه باشد که البته این امر اغلب به نوع نگاه جامعه باز می گردد. اما در کل هر فردی از جمله شما پیش از اینکه اقدام به پیرسینگ ترقوه کنید لازم است به چند قاعده مهم توجه و از آن ها پیروی کنید :

۱. تحقیق

سوراخ کردن ترقوه نوعی تغییر است که احتمالا برای تا ابد همراه شما خواهد ماند. به همین دلیل لازم است که قبل از اقدام در ابتدا به درستی در مورد این موضوع تحقیق و کسب اطلاعات کنید و در نهایت مناسب ترین تصمیم را بگیرید.

در واقع لازم است که شما پیش از انجام پیرسینگ در تهران در مورد انواع روش های موجود برای انجام این عمل، روش ها و نکات مراقبتی پس از آن و موارد مهم دیگر همانند اعتبار مرکز و یا مهارت فردی‌ که قرار است این عمل را برای شما انجام دهد به خوبی تحقیق کنید و به طور کامل با یکایک آن ها آشنا شوید.

۲. میزان درد

لازم است که با میزان درد بدن شما برای انجام دادن پیرسینگ ترقوه آشنایی داشته باشید. در واقع اگر که یک فرد توانایی تحمل درد پیرسینگ را نداشته باشد و یا اینکه برای بهبود یافتن پس از پیرسینگ به مدت زمان بسیار بیشتری نیاز خواهد داشت، باید این نوع عمل را با دقت بسیار زیاد انجام داد. چرا که فرد ماهر می تواند به درستی و با کاهش بسیار زیاد درد این عمل را انجام دهد.

۳. آلرژی

آلرژی از دیگر عوامل بسیار مهمی است که در پس از انجام پیرسینگ ترقوه باید حتما به آن توجه کنید. در واقع اگر که به یک نوع فلز خاص حساسیت دارید بهتر است که از همان ابتدا با یک فرد متخصص مشورت کنید. به عبارتی بهتر اگر که به برخی فلزها حساسیت داشته باشید ممکن است عمل پیرسینگ با مشکل مواجه شود.

۴. شخص ماهر و متخصص

امروزه مکان های مختلفی وجود دارند که این گونه خدمات و یا به عبارتی پیرسینگ ترقوه را برای شما انجام دهند. اما مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که پیرسینگ ترقوه به دلیل حساسیتی که دارد باید در یک مرکز معتبر که مجوزهای لازم را دارد انجام شود. دقت کنید که به هیچ عنوان به مکان های غیر معتبر مراجعه نکنید چرا که ساده ترین عوارض آن ممکن است ایجاد عفونت و یا مشکلات مشابه باشد.

پس از مراجعه به یک مرکز معتبر باید توجه کنید که همه چیز به درستی و اصولی آماده سازی و تمیز شده باشد چرا که در صورت ایجاد هرگونه کثیفی ممکن است مشکلات جدی برای شما ایجاد کند.

آیا پیرسینگ ترقوه دارای درد است؟

یکی از مراحلی که برای انجام پیرسینگ ترقوه انجام می شود به کار بردن بی حسی است. در واقع بی حسی را به این منظور استفاده می کنند تا در هنگام انجام دادن پیرسینگ فرد هیچ گونه درد را حس نکند. البته لازم است این امر را نیز ذکر کنیم که پس از از بین رفتن اثر بی حسی فرد درد را حس خواهد کرد که می توان در این حین از مسکن استفاده کرد. همچنین برای اینکه بتوان از ایجاد عفونت جلوگیری کرد پس از پیرسینگ ترقوه باید حتما آنتی بیوتیک لازم را استفاده کرد که میزان آن نیز توسط پزشک متخصص معین خواهد شد.

مراقبت های پس از پیرسینگ ترقوه

بهتر است پس از انجام پیرسینگ ترقوه نکات زیر را نیز در نظر بگیرید.

• به هیچ عنوان به محل سوراخ شده تا مدت زمان حدود ۲۴ ساعت پس از عمل دست نزنید.

• محل مورد نظر را باید ضد عفونی کنید این کار را می توانید با الکل و کرم های آنتی باکتریال انجام دهید.

• در صورت ایجاد هرگونه تورم، قرمزی و ترشحات زرد رنگ باید حتما به پزشک مورد نظر مراجعه کنید.

جمع بندی

شاید گمان کنید که برای انجام پیرسینگ در تهران نیازی به رعایت هیچ نکته ای نخواهید داشت و به هر مرکز انجام پیرسینگ ترقوه می توانید مراجعه کنید. اما لازم است بدانید که این عمل با این حساسیت حتما باید با آگاهی کامل انجام شود که در این مقاله سعی کردیم نکات مهمی در این زمینه را برای شما بررسی کنیم.

https://www.beautyanswered.com/what-is-a-clavicle-piercing.htm


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *