برای تاسیس کلینیک زیبایی چه مجوزهایی نیاز دارید؟

تاسیس کلینیک زیبایی در چند سال گذشته متقاضیان زیادی را به خود جذب کرده است زیرا درصورتیکه کلینیک پوست مو بتواند با ارائه خدمات تخصصی، اعتماد مشتریان را جلب کند، به درامد بالایی دست پیدا می کند. اما بسیاری از کلینیک های زیبایی با وجود تبلیغات زیاد به علت عدم دریافت مجوزهای لازم و به کارگیری افراد بی تجربه در جلب نظر مشتری دچار مشکل شده و به سرعت شکست می خورند.

به همین دلیل است که پیش از تاسیس کلینیک زیبایی حتما باید با مجوزهای مورد نیاز و قوانین مرتبط با ارائه خدمات پوست و مو آشنا باشید.

مراحل اخذ مجوز تاسیس کلینیک زیبایی

اولین مرحله برای دریافت مجوز تاسیس کلینیک پوست مو، انتخاب نام مناسب و ثبت آن است. زمانیکه نام مناسب را انتخاب کردید باید آن را استعلام کنید تا مشخص شود که کلینیک زیبایی دیگری از همین نام استفاده نمی کند. پس از ثبت اسم کلینیک و برندتان، می توانید مطمئن باشید که رقبا از نام و فعالیت های شما سواستفاده نمی کنند.

در مرحله بعد باید مکان کلینیک را مشخص کنید. مشخص بودن آدرس دقیق همراه با کدپستی برای اخذ مجوز تاسیس کلینیک زیبایی ضروری است.

مرحله سوم شامل طراحی موضوع می شود که معمولا مشاوران حقوقی این کار را انجام می دهند. سپس، اوراق کلینیک پوست مو را با توجه به قوانین حقوقی آماده کرده و کلیه مدارک را به صورت الکترونیکی ارسال می کنند تا تاییدیه نام کلینیک پوست مو گرفته شود.

پس از اینکه پرونده، مدارک و نام کلینیک زیبایی توسط کارشناسان تایید شد، پیش نویس صادر شده و آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی منتشر می شود.

مرحله نهایی، ثبت موسسه زیبایی و لیزر است. برای ثبت کلینیک نیاز دارید که مدارک زیر را ارائه دهید:

اظهارنامه تکمیل شده مربوط به موسسات تجاری (دو نسخه)

اساسنامه تکمیل شده مربوط به موسسات غیر تجاری (دو نسخه)

مدارک شناسایی از جمله شناسنامه و کارت ملی اعضای هیات مدیره وشرکاء

کپی آخرین تغییرات کلینیک زیبایی که در روزنامه رسمی چاپ شده

اصل یا کپی برابر اصل برگه وکالتنامه (در صورت داشتن وکیل)

اصل یا کپی برگه قیم نامه

حضور حداقل دو نفر شخص حقیقی یا حقوقی

اعلام نشانی و کد پستی کلینیک پوست مو

تلفن ثابت و همراه شخص مدیر عامل

حداقل صد هزار تومان سرمایه برای ثبت شرکت

تعیین میزان سهم و سمت هر یک از شرکا در کلینیک زیبایی

مشخص کردن وضعیت حق امضاء

تحویل سرمایه شرکت غیر نقدی به صورت تقویم شده به مدیر عامل

با ارائه این مدارک می توانید مجوز تاسیس کلینیک زیبایی را دریافت کنید.

مجوز کلینیک زیبایی برای ارائه چه خدماتی صادر می شود؟

پس از اخذ مجوز کلینیک پوست مو می توانید خدمات مرتبط با مراقبت از پوست و مو و زیبایی را ارائه دهید اما مجاز به ارائه خدمات درمانی نیستید. بنابراین، حتی اگر با متخصصین پوست و مو یا پزشکان حرفه ای کار می کنید مجاز نیستید که برای درمان بیماری ها در کلینیک خود، دارو تجویز کنید.

برخی از پرطرفدارترین خدماتی که در بهترین کلینیک زیبایی در تهران ارائه می شود عبارتند از:

لیزر موهای زائد برای خانم ها و آقایان

تزریق ژل لب و بوتاکس

میکرونیدلینگ، مزونیدلینگ و سایر خدمات زیبایی برای رفع جوش، لک صورت، تیرگی پوست و…

کاشت مو و کاشت ابرو

پاکسازی و لایه برداری پوست صورت

روش های جوانسازی پوست مثل هایفوتراپی، رفع گودی زیر چشم، لیفت با دستگاه، تزریق فیلر و …

پیرسینگ بدن و صورت

شرایط اخذ مجوز برای کلینیک پوست مو چیست؟

زمانیکه مدارک خود را برای دریافت مجوز تاسیس کلینیک زیبایی ارسال کردید، شرایط زیر بررسی می شود و پس از تایید مجوز لازم صادر خواهد شد:

فضای کاری

کل فضای کلینیک از لحاظ امور بهداشتی و زیبایی بررسی می شود. اختصاص دادن اتاق های مجزا، استریل بودن وسایل، استفاده از تجهیزات و دستگاه های دارای مجوز همگی جزو شرایطی هستند که باید بررسی و تایید شوند.

تجهیزات لازم با مجوز

شما باید برای تمامی خدماتی که قرار است ارائه دهید، تجهیزات و دستگاه های لازم را تهیه کنید. اگر بودجه شما کافی نیست می توانید به خرید با شرایط اقساطی فکر کنید. خرید دستگاه لیزر موهای زائد به صورت قسطی در حال حاضر از پرکاربردترین تجهیزات مورد نیاز کلینیک ها است.

متخصصین باتجربه و دارای گواهینامه تخصصی

همکاری با متخصصین دارای گواهینامه و مدرک معتبر، موجب می شود راحت تر مجوز تاسیس کلینیک زیبایی را دریافت کنید. این متخصصین، اعتبار کلینیک شما را نیز افزایش داده و اعتماد تعداد بیشتری از مشتریان را به کلینیک شما جلب می کنند.

از طرفی برای ارائه برخی از خدمات مانند کار با دستگاه لیزر موهای زائد حتما باید با یک پزشک دارای مدرک از دانشکده علوم پزشکی همکاری کنید در غیراینصورت کار شما غیرقانونی خواهد بود.

هزینه تاسیس کلینیک زیبایی و پوست مو چقدر است؟

هزینه تاسیس کلینیک های زیبایی بسیار متفاوت است. نوع خدمات، تجهیزات و دستگاه های مورد نیازتان روی هزینه تاسیس آن تاثیر می گذارد. به همین علت نمی توان دقیقا مشخص کرد که برای تاسیس کلینیک پوست مو به چقدر سرمایه نیاز دارید.

چقدر طول می کشد تا مجوز تاسیس کلینیک زیبایی را دریافت کنیم؟

معمولا درصورتیکه تمام مدارک را به صورت کامل ارسال کرده باشید، پس از حدود ۱۴ روز می توانید مجوز تاسیس کلینیک زیبایی را دریافت کنید. اما در شرایط مختلف ممکن است این مدت زمان بیشتر شود. گاهی اوقات نواقص در مدارک ارسالی یا نیاز به صدور مجوز درمانی موجب افزایش این مدت زمان می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *