انواع روش های رفع موهای زائد

حذف موهای زائد معمولاً به دو صورت دائمی و موقت انجام می شود.

 • روش موقت

روش های زیادی وجود دارد که می توانید برای از بین بردن موهای زائد استفاده کنید. ژیلت یکی از گزینه های سریع برای کوتاه کردن موهای ناخواسته است. رشد مو پس از اصلاح با تیغ سریعتر اتفاق می افتد.

برای از بین بردن موهای زائد می توان از کرم های موبر استفاده کرد. این روغن ها بوی بدی ندارند و هیچ کاری برای کاهش سرعت رشد مو انجام نمی دهند.

آیا اپیلاسیون بیکینی برای دختران مضر است؟ این سوالی است که یک دختر مجرد وقتی می خواهد موهای زائد را با اپیلاسیون از بین ببرد از خود می پرسد. بنابراین می توانید با لیزر تمام بدن از نگرانی مضر بودن یا نبودن این روش برای دختر خانم ها خلاص شوید. در واقع، اپیلاسیون نیز یک گزینه سنتی برای از بین بردن موهای زائد است. با این روش رشد مو هفته ها به تعویق می افتد. اما این روش علاوه بر تحریک و خارش پوست، دردناک نیز هست.

 • روش دائمی

روش های لیزر و الکترولیز برای از بین بردن دائمی موهای زائد بدن وجود دارد. استفاده از روش های موقتی برای از بین بردن موهای زائد برخی از قسمت های بدن دردناک است.

اما لیزر موهای زائد روشی طولانی مدت است که می تواند ۹۰ درصد موهای شما را در حداقل ۶ جلسه از بین ببرد. لطفا با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدتری را در اختیار شما قرار دهیم.

چرا لیزر موهای زائد؟

موثرترین روش حذف موهای زائد لیزر است که تنها با هدف قرار دادن سلول های رنگدانه ای که در فولیکول مو قرار دارند، ریشه مو را می سوزاند. بعد از چند جلسه لیزر می توانید تیغ را دور بیندازید و قرار اپیلاسیون خود را لغو کنید

مراحل لیزر موهای زائد

لیزر یک پرتوی متمرکز و تک رنگ از نور است که انرژی زیادی دارد. وجود این انرژی قابل کنترل باعث استفاده های فراوان از لیزر در زمینه پزشکی شده است. یکی از مفیدترین کاربردهای لیزر از بین بردن موهای زائد است.

روش لیزر موهای زائد با دستگاه لیزر موهای زائد به این صورت است که دستگاه طول موجی از نور را به سمت پوست ساطع می کند و انرژی حاصل از این طول موج به رنگدانه ملانین موجود در پوست و مو منتقل می شود.

برای از بین بردن موهای ناخواسته از روی پوست، نور لیزر سلول‌های پوست را که به نام فولیکول‌های مو شناخته می‌شوند، هدف قرار می‌دهد. فولیکول های مو در پوست سر قرار دارند.

اگر بخواهیم داستان را به صورت ساده و واضح ارائه کنیم، باید بگوییم: وقتی از لیزر مو استفاده می کنید، رنگدانه ملانین مو این انرژی را گرفته و به ریشه مو منتقل می کند. این انتقال انرژی به فولیکول های مو آسیب می رساند و موهای ناخواسته را از بین می برد.

از آنجایی که سطح پوست حاوی رنگدانه ملانین است، در لیزر موهای زائد مهم است که نور لیزر توسط رنگدانه مو درک شود و نور لیزر نباید توسط رنگدانه پوست جذب شود. لیزر مو بدون عارضه است زیرا نه تنها به پوست آسیب می رساند و به فولیکول های مو آسیب می رساند و آنها را می سوزاند.

برای جلوگیری از آسیب رساندن به بافت پوست، مراجعه به کلینیک لیزر موهای زائد معتبر و انتخاب دستگاه لیزر مناسب برای پوست ضروری است.

نواحی مناسب لیزر موهای زائد

مکان های موجود و مناسب برای لیزر موهای زائد برای مردان و لیزر بانوان متفاوت است. این مناطق معمولاً به شرح زیر است.

 1. لیزر موهای زائد برای زنان:

صورت، چانه، گردن، نوک پستان، بازوها، زیر بغل، دست ها، بیکینی، پاها، خط ناف

 1. لیزر نواحی مو در مردان:

صورت، گردن جلو، پشت گردن، بالای سینه، پشت کمر، شکم، بازوها، باسن، بیکینی، پاها، خط ناف

shaving

در ادامه لیزر درمانی را به طور کامل توضیح داده ایم، با ما همراه باشید

لیزر ابرو

لیزر ابرو یکی از موثرترین روش ها برای از بین بردن موهای زائد اطراف است. ظاهر ابروها در زیبایی چهره تاثیر بسزایی خواهد داشت. به نظر می رسد حذف آنها با موچین ساده ترین و ارزان ترین راه باشد.

اما در عین حال باید گفت که در کمتر از ۷ روز دوباره با موهای ناخواسته اطراف خود مواجه خواهید شد و لیزر ابرو بهترین راه برای از بین بردن موهای زائد است.

لیزر موهای زائد صورت

یکی از راه های رفع موهای زائد صورت، لیزر صورت است، دغدغه رفع موهای زائد از گذشته در بین افراد به خصوص خانم ها وجود داشته است.

روش های زیادی برای از بین بردن موهای زائد صورت و بدن وجود دارد، اما لیزر در حال حاضر بیش از هر روش دیگری محبوبیت دارد. لیزر مزایا و معایبی برای پوست صورت دارد. از مزایای این روش می توان به سادگی و زمان کم آن اشاره کرد.

این روش نسبت به سایر روش های اپیلاسیون درد و ناراحتی کمتری دارد. یکی دیگر از مزایای لیزر سفید کردن پوست است.

علاوه بر این، برداشتن موهای بسیار ضخیم که رشد و ضخامت آن را با روش های دیگر کاهش نمی دهد از دیگر مزایای لیزر موهای زائد صورت است.

بسیاری از افراد موهای زیر روییده دارند و برخی از روش های حذف موهای زائد باعث تشدید موهای زیر پوستی می شوند. لیزر موهای زائد را ایجاد نمی کند و حتی همه آنها را از بین می برد.

لیزر موهای زائد زیر بغل

هیچ کس نمی‌تواند انکار کند که دستان شما بخشی از بدن شما هستند. خجالت نمی‌کشید دستانتان به خاطر موهای زائد بوی بدی بدهد؟ دست های تمیز و نرم می توانند روز شما را بهتر کنند.

لایه برداری هر روز و کندن هر چند هفته یکبار برای از بین بردن موهای زیر پوستی فرآیند دشواری است. اگر آماده‌اید برای همیشه از شر موهای زائد زیر بغل خلاص شوید، وقت آن است که به لیزر زیر بغل فکر کنید.

آیا لیزر موهای زائد زیر بغل بی خطر است؟

لیزر فقط فولیکول مو را تحت تاثیر قرار می دهد و به لایه های زیرین پوست نفوذ نمی کند. بنابراین خطری وجود ندارد. اکثر افرادی که لیزر موهای زائد زیر بغل را انجام می دهند، این روش را بی خطر می دانند. همچنین به نظر می رسد هیچ خطر بلندمدتی برای سلامتی در ارتباط با لیزر موهای زائد زیر بغل وجود ندارد.

با این حال، برخی از افراد ممکن است عوارض جانبی جزئی مانند تحریک پوست، قرمزی و تورم پس از لیزر موهای زائد را تجربه کنند که معمولاً در عرض چند ساعت ناپدید می شوند.

آیا لیزر موهای زائد زیر بغل درد دارد؟

لیزر موهای زائد زیر بغل بسیار دردناک است. بسیاری از افراد با انتظار درد شدید وارد مطب می شوند و پس از اتمام لیزر از عدم احساس درد متعجب می شوند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که از کیسه یخ برای کاهش درد ناشی از لیزر استفاده کنید.

لیزر موهای زائد بیکینی (لیزر موهای زائد واژن)

مدیریت موهای بیکینی یک مشکل همیشگی است. با کمک ژیلت می توانید موهای بیکینی خود را به سرعت اصلاح کنید، اما پس از چند روز موها دوباره رشد می کنند. کرم های موبر در عرض چند دقیقه موها را از بین می برند، اما علاوه بر رشد سریع مو، بوی بسیار ناخوشایندی نیز دارند.

لیزر بیکینی موثرترین روش برای از بین بردن دائمی موهای زائد از ناحیه بیکینی است. ما از تجهیزات لیزری مناسب برای انواع پوست استفاده می کنیم.

عوارض لیزر موهای زائد واژن

لیزر موهای زائد واژینال در صورت استفاده از تجهیزات لیزری با کیفیت و تایید شده هیچ عارضه ای ندارد. در صورت عدم استفاده از محصولات بهداشتی برای لیزر موهای زائد. ممکن است باعث عفونت شود به همین دلیل اصرار داریم که لیزر درمانی را در مراکز درمانی و سلامتی برای شما عزیزان انجام دهیم.

برخی باورهای غلط در مورد لیزر بدن

 • با یک جلسه لیزر تمام موهای زائد از بین می روند
 • لیزر ۱۰۰% موهای زائد را از بین می برد
 • لیزر بسیار خطرناک است و عوارض دارد
 • لیزر بدن بسیار دردناک است
 • رنگ پوست در لیزر موهای زائد مهم است

نکات مهم قبل از لیزر موهای زائد

در اینجا نکاتی وجود دارد که باید قبل از انجام لیزر موهای زائد بدن بدانید:

 • ناحیه مورد لیزر باید کاهش یابد.
 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید.
 • مشتریان مبتلا به آفتاب سوختگی باید دو هفته قبل از درمان صبر کنند تا از آسیب بیشتر به پوست جلوگیری شود.
 • از مصرف محصولات برنزه کننده ۷ روز قبل از عمل خودداری کنید.
 • در صورت لزوم ۳۰ تا ۴۰ دقیقه قبل از لیزر موهای زائد از کرم بی حس کننده استفاده کنید. تمام محصولات پوستی باید قبل از لیزر به طور کامل از روی پوست پاک شوند.
 • مشتریان برای حفظ سلامت خود با پوست شفاف به کلینیک لیزر مراجعه کنند.
 • از لایه برداری و استفاده از مواد شیمیایی دو هفته قبل و دو هفته بعد خودداری کنید.
 • مصرف تمام آلفا هیدروکسی و بتا هیدروکسی (AHA / BHA)، هیدروکینون، رتینول/رتینوئیدها، تازوراک و دفرفارین را ۷ روز قبل از شروع درمان قطع کنید.
 • مشتریانی که دارای هر گونه ضایعات غیر معمول، لکه های سیاه یا اسکار در ناحیه تحت درمان هستند، باید قبل از لیزر درمانی با پزشک مشورت کنند.
 • مراجعین باید سه هفته قبل از لیزر استفاده از موم و موچین را متوقف کنند.
 • اگر مستعد ابتلا به تبخال هستید، مصرف داروهای ضد ویروسی قبل از درمان توصیه می شود. بیماران مبتلا به تبخال درمان نمی شوند.
 • مشتریانی که در ۶ ماه گذشته از آکوتان یا محصولات مشابه استفاده کرده اند، واجد شرایط لیزر موهای زائد نیستند.
 • مراجعه کننده نباید در مدت ۲ ساعت قبل از لیزردرمانی به فعالیت های بدنی که باعث افزایش دمای بدن و فشار خون می شود بپردازد.
 • آنتی بیوتیک ها می توانند حساسیت به نور را افزایش دهند. توصیه می کنیم در صورت مصرف طولانی مدت آنتی بیوتیک، قبل از انجام لیزر درمانی با پزشک خود صحبت کنید. ۷ روز قبل از لیزر درمانی باید از مصرف آنتی بیوتیک خودداری کنید.
 • اگر پاهای خود را لیزر کرده اید، بلافاصله بعد از لیزر چکمه نپوشید.

لیزر موهای زائد چگونه انجام می شود؟

روش لیزر موهای زائد به این صورت است که نور دستگاه لیزر موهای تیره رنگ را با حرارت می سوزاند.

اگر فولیکول مو در طول درمان با لیزر بدن در مرحله استراحت باشد، پرتو لیزر تزریق شده به پوست موثر نخواهد بود و برای رفع موهای زائد باید چندین جلسه به کلینیک مراجعه کنید.

اولین جلسه لیزر موهای زائد

وقتی برای اولین جلسه لیزر موهای زائد مراجعه می کنید، پزشک ناحیه مورد نظر را با یک کرم بی حس کننده موضعی بی حس می کند تا کمترین درد ممکن را احساس کنید. به همین دلیل و برای توضیحات لازم بهتر است برای اولین جلسه لیزر کمی زودتر به کلینیک مراجعه کنید.

 • لوازم آرایشی، عطرها یا سایر مواد شیمیایی را از ناحیه لیزر خارج کنید.
 • حتما لباس های گشاد بپوشید تا به راحتی به موقعیت مورد نظر برسید.
 • اگر پوست بسیار حساسی دارید می توانید یک ساعت قبل از لیزر درمانی از کرم زایلوژل استفاده کنید. این کرم باید قبل از لیزر از بدن خارج شود.
 • مهم است که استرس نداشته باشید. استرس می تواند باعث شود که شما و پزشکتان در طول درمان احساس ناراحتی کنید

تعداد دفعات لیزر موهای زائد

هر موی بدن ما دارای سه مرحله رشد است: آناژن (فاز فعال)، کاتاژن (مرحله انتقالی کوتاه بین آناژن و تلوژن) و تلوژن (مرحله استراحت و آمادگی برای فاز آناژن).

هر سه مرحله به طور همزمان انجام می شود. و هر فولیکول مو مستقل است و یک چرخه رشد را در زمان‌های مختلف طی می‌کند، بنابراین نمی‌توان تمام موهای ناخواسته شما را یک‌باره با یک درمان حذف کرد.

مشخص شده است که در هر زمان، حدود ۸۵ تا ۹۰ درصد موهای شما در فاز آناژن، ۱ تا ۲ درصد در فاز کاتاژن و ۱۰ تا ۱۴ درصد در فاز تلوژن هستند.

تفاوت اصلی بین موهای بدن و موهای سر نیز در مرحله رشد است. مرحله رشد دست ها، پاها و ابروها تنها ۳۰ تا ۴۵ روز طول می کشد، در حالی که موها ۳ تا ۷ سال طول می کشد. هر چه موها بیشتر در مرحله تنقیه بمانند، بیشتر رشد می کنند.

در پایان مرحله آناژن، موهای شما وارد فاز کاتاژن می شود. یک مرحله کوتاه که حدود ۱۰ روز طول می کشد. پیاز مو به سمت بالا رانده می شود و کراتینه می شود. کوتاه و پرپشت به نظر می رسد و به آن موی چاقی می گویند. رشد متوقف می شود و غلاف خارجی ریشه منقبض می شود و به ریشه مو می چسبد.

فاز نهایی، تلوژن، یک مرحله استراحت است که در آن رشد متوقف می شود و کل ساختار برای دوره های زمانی مختلف استراحت می کند، از یک ماه و نیم برای موهای لب بالا تا سه تا شش ماه برای موهای پا. بقیه موهای چاقویی برداشته شده و فاز آناژن دوباره شروع می شود.

دوره آناژن بهترین دوره برای اپیلاسیون با لیزر اپیلاسیون است، زیرا لیزر تأثیر مثبتی بر روی فولیکول های مو دارد. با توجه به چرخه های مختلف رشد مو، به طور متوسط ​​۶ تا ۸ جلسه لیزر درمانی برای از بین بردن موهای زائد توصیه می شود. همچنین الگوهای رشد موی مردان و زنان بسیار متفاوت است.

به همین دلیل لیزر موهای زائد در مردان بیشتر دیده می شود. همچنین مسائلی مانند مشکلات سلامتی می توانند الگوهای رشد سلامت را تعیین کنند. درمان در مرحله مناسب از چرخه رشد و آگاهی از سابقه پزشکی مراجعه کننده در موفقیت لیزر موهای زائد موثر است.

بنابراین تعداد جلسات مورد نیاز کاملاً به موقعیت بستگی دارد. برای مثال لیزر موهای زائد آقایان به دلیل ضخامت و بلندی مو نیاز به جلسات بیشتری دارد.

علاوه بر این، اگرچه لیزر روشی برای از بین بردن دائمی موهای زائد است، اما ممکن است به دلیل وجود تعداد زیاد مو، نتواند ۱۰۰ درصد موهای زائد را در نواحی متراکم از بین ببرد، به همین دلیل وجود جلسات اضافی وجود دارد. اجباری برای بهترین نتیجه لیزر مو لازم است لیزر مو در چند فاصله تکرار شود.

فولیکول های مو به دلیل شارژ لیزری دوباره رشد نمی کنند. بسته به شرایط فردی شما، ممکن است یک یا دو بار در سال برای حذف دائمی موهای زائد به لیزر نیاز داشته باشید.

طول هر لایه مو به ناحیه ای که می خواهید قرار دهید بستگی دارد. نواحی کوچک مانند پشت لب را می توان در چند دقیقه درمان کرد. لیزر موهای زائد برای نواحی بزرگ مانند پشت می تواند یک ساعت طول بکشد.

نکات بعد از لیزر مو

 • در ۷ روز اول از نور شدید خورشید خودداری کنید.
 • اگر بعد از لیزر موهای زائد پوستتان ترکید، از آن استفاده نکنید. اگر مشکلات پوستی دارید، از متخصص خود بخواهید پمادی را برای کمک به بهبودی توصیه کند.
 • همچنین می توانید از ژل های ترمیم کننده، حوله های سرد، کمپرس یخ یا آلوئه ورا برای کاهش ناراحتی پس از درمان استفاده کنید.
 • بلافاصله بعد از لیزر اپیلاسیون ناحیه را گرم نکنید.
 • حداقل تا ۲ هفته پس از درمان یا تا زمان بهبودی، از سایر لیزر درمانی یا فرآیندهای شیمیایی در ناحیه تحت درمان خودداری کنید.
 • استفاده از کرم ضد آفتاب با SPF 30 یا بالاتر در حین دریافت لیزر بسیار مهم است و برای محافظت از پوست توصیه می شود.
 • اگر عوارض جانبی مانند هایپرپیگمانتاسیون یا قرمزی و تورم طولانی مدت، واکنش هیستامین یا تاول را تجربه کردید، برای مشاوره پزشکی با پزشک خود تماس بگیرید.
 • برای بهترین نتیجه، جلسات درمانی را با فرکانس توصیه شده توسط متخصص انجام دهید.

فواید لیزر کل بدن

روش های مختلفی برای هدف قرار دادن موهای زائد صورت و بدن از تیغ و موم گرفته تا لیزر موهای زائد وجود دارد، اما در بین همه روش ها لیزر نسبت به سایر روش ها برتری قابل توجهی دارد که مزایا و معایب این روش به ویژه عوارض جانبی لیزر موهای زائد زیر بغل و علاوه بر این لیزر موهای زائد صورت همیشه مطرح بوده است.

به طور خلاصه، مزایای لیزر موهای زائد به شرح زیر است:

سرعت عملکرد لیزر

یکی از مزایای لیزر موهای زائد صرفه جویی در زمان است. مدت زمان لیزر موهای زائد در قسمت های مختلف بدن متفاوت است، به عنوان مثال، مدت زمانی که لیزر موهای زائد ناحیه کوچکی مانند لب پایین را از بین می برد، ممکن است تنها چند ثانیه طول بکشد.

به این معنی که لیزر پا حدود ۱ ساعت دوام می آورد همچنین مدت زمان لازم برای لیزر موهای زائد برای آقایان بیشتر از خانم ها است.

صرفه جویی در هزینه حذف موهای زائد

تعداد جلسات تاثیر زیادی در تعیین هزینه لیزر موهای زائد دارد و هر چه تعداد جلسات بیشتر باشد قیمت لیزر بدن بالاتر می رود. اما از آنجایی که نتایج لیزر مو طولانی مدت است و رشد موهای ناخواسته را برای مدت طولانی کاهش می دهد، قیمت آن موجه است.

لیزر مو به پوست آسیب نمی رساند

“لیزر موهای زائد” روشی است که هیچ آسیبی به بافت های جانبی پوست وارد نمی کند و در صورت رعایت و استفاده صحیح از توصیه ها، حداقل عوارض را به همراه خواهد داشت.

لیزر کل بدن بدون درد

از آنجایی که افراد مختلف آستانه تحمل درد متفاوتی دارند، می توان گفت که درد ناشی از لیزر موهای زائد نیز برای افراد مختلف متفاوت است.

البته شدت درد در برخی از نواحی حساس بدن بیشتر است و اکثر افرادی که لیزر کرده اند بر این باورند که اپیلاسیون بسیار دردناک تر از لیزر موهای زائد است.

حذف لیزر به کاهش موهای زیر پوستی کمک می کند

اصلاح و اپیلاسیون می تواند باعث رشد موهای زائد شود و می تواند بسیار ناخوشایند باشد. لیزر ساختار مو را تغییر می دهد و رشد موهای زیرین را کند می کند.

لیزر راهی دائمی برای از بین بردن موهای زائد است

این بدان معناست که بر خلاف روش هایی مانند اپیلاسیون، لیزر موهای زائد یک بار انجام می شود و شاهد رشد مجدد مو در ناحیه تحت درمان نخواهید بود.

بهترین راه برای از بین بردن موهای بلند تراشیده شده

بر خلاف سایر روش های درمانی، لیزر روی موهای تراشیده شده بهتر عمل می کند و می توانید بین جلسات اصلاح کنید.

لیزر روشی مطمئن و موثر برای از بین بردن موهای زائد است

ایمنی لیزر بیش از ۲۰ سال است که ثابت شده است، بنابراین جای نگرانی نیست. اما انتخاب تجهیزات لیزر خانگی مناسب و با کیفیت بسیار مهم است. مراجعه به مراکز درمانی معتبر و اصول و دستورالعمل ها را رعایت کنید

لیزر گزینه خوبی برای نواحی غیر قابل سوختن بدن است

به طور کلی، اپیلاسیون برای مناطقی از بدن که مویرگ های بسیار قرمز دارند، توصیه نمی شود. این لیزر برای تمام نقاط مختلف بدن و حتی برای نواحی حساس مانند فاصله بین چشم ها قابل استفاده است. لیزر می تواند مشکلات پوستی را با مسدود کردن مویرگ های قرمز و ناپدید شدن آنها درمان کند.

لیزر موهای زائد برای آقایان یک روش پزشکی است

سطح تستوسترون در مردان بالاتر است و این باعث رشد موهای پرپشت و پرمو در مردان می شود و از بین بردن این موهای ناخواسته دردناک است. لیزر موهای زائد برای آقایان نسبت به روش های دیگر درد کمتری دارد و با انجام این روش دیگر نیازی به اصلاح هر هفته یا اصلاح هر چند روز یکبار برای آقایان نیست.

به یاد داشته باشید که قیمت نباید تنها ملاک انتخاب کلینیک لیزر مو باشد. مکان هایی که لیزرهای ارزان قیمت را تبلیغ می کنند ممکن است دستگاه مناسبی برای استفاده از آنها نباشند.

انتخاب دستگاه لیزر مناسب برای پوست شما و انجام آن توسط یک متخصص لیزر مجرب و مجرب می تواند گران باشد، اما سلامت و زیبایی ارزش کمی سرمایه گذاری بیشتر دارد.

عوارض لیزر بر بدن

آیا لیزر موهای زائد عوارض جانبی دارد؟ در این روش نور و پرتو لیزر با چگالی بالا به سمت فولیکول مو هدایت می شود. رنگدانه موجود در فولیکول مو نور را جذب می کند. در نتیجه موها آسیب می بینند.

تمرکز لیزر بدن بر روی ریشه ها به این دلیل است که پس از مراجعه به کلینیک لیزر موهای زائد وقتی به خود نگاه می کنید، جدا از مقداری قرمزی ناشی از لیزر، بلافاصله تفاوت را مشاهده نمی کنید. مو باقی می‌ماند، اما عاملی که باعث رشد آن می شود می سوزد.

علاوه بر لیزر که مزایایی از جمله دقت و سرعت عمل بالا دارد، در عین حال اگر توسط متخصص انجام نشود مشکلات زیادی را به همراه خواهد داشت. بنابراین قبل از تصمیم گیری برای انجام این عمل زیبایی، لازم است اطلاعات کافی در مورد مشکلات مختلف لیزر موهای زائد به دست آورید.

برخی افراد تحت تاثیر تبلیغات لیزری ارزان قیمت قرار می گیرند و با مراجعه به این مراکز مشکلات جدی برای خود ایجاد می کنند. انتخاب بهترین دستگاه لیزر و یک متخصص مجرب ارزش کمی بیشتر سرمایه گذاری دارد.

انتخاب لیزر مناسب با پارامترهای مناسب برای هر بیمار، به ویژه افرادی که پوست تیره دارند، بسیار مهم است. با انجام اقدامات احتیاطی کافی مانند شدت و طول موج تابش لیزر و استفاده از مایع خنک کننده می توان از اکثر عوارض جانبی لیزر جلوگیری کرد. بنابراین، مهم است که این روش توسط پرسنل آموزش دیده انجام شود که از مکانیسم ها، تکنیک ها و پیچیدگی ها آگاهی کامل دارند.

سشوار کردن مو

معرفی انواع دستگاه لیزر موهای زائد

کلینیک های زیبایی از دستگاه های مختلفی برای انجام لیزر استفاده می کنند و در زیر تعدادی دستگاه لیزر مو را لیست می کنیم:

 • دستگاه لیزر الکساندرایت ( Alexandrite Laser )

دستگاه لیزر الکساندرایت برای از بین بردن موهای زائد در انواع پوست ۱، ۲، ۳ استفاده می شود و در حال حاضر یکی از محبوب ترین و شناخته شده ترین دستگاه های لیزر موهای زائد در ایران می باشد.

لطفا توجه داشته باشید که به دلیل التهاب پوست، استفاده نکردن از این دستگاه لیزر منطقی است

 • لیزر آپوجی ( Laser Apogee )

لیزر Apogee ساخت شرکت Cynosure در آمریکا یکی از دستگاه های لیزر مو با تکنولوژی الکساندرایت موجود در بازار ایران می باشد.

البته با توجه به عدم پیشرفت سالیان متمادی و ارائه همین کیفیت در طول سالیان متمادی و عدم توجه به پیشرفت، به تدریج آن را از چرخه رقابت خارج کرد.

 • لیزر دایود ( Diode Laser )

این نوع دستگاه لیزر موهای زائد بدن که برای انواع پوست از ۱ تا ۶ قابل استفاده است یک مشکل رایج دارد و آن این است که هنگام استفاده از دستگاه لیزر دایود پوست قرمز و قرمز می شود.

این دستگاه بسیار قدرتمند بوده و تمامی موهای زیر پوستی را از بین می برد. دستگاه دیود ایمن تر از الکساندرایت است و نتایجی مشابه الکس دارد. بنابراین برخلاف تصور عموم، در مقایسه لیزرهای دایود و الکساندرایت، دستگاه لیزر دایود هم مقرون به صرفه تر و هم ایمن تر است.

یکی از تفاوت های دستگاه لیزر الکساندرایت با دایود این است که لیزر الکساندرایت فقط برای انواع پوست ۱، ۲ و ۳ موثر است و از آنجایی که دستگاه الکس روی ملانین تاثیر زیادی دارد، در سایر انواع پوست می تواند مشکلات پوستی ایجاد کند. در حالی که لیزر دایود برای انواع پوست از ۱ تا ۶ کار می‌کند.

دستگاه لیزر خانگی هرگز نمی تواند جایگزین خوبی برای دستگاه لیزر در کلینیک زیبایی باشد

همچنین لیزر الکس دارای لامپ ها و منابع زیادی می باشد که در صورت عدم تعویض این دستگاه به هیچ وجه کار نمی کند و فقط یک نور ساطع می کند. اما لیزر دایود تنها در صورتی موثر است که بدرخشند.

یکی از تفاوت های دستگاه لیزر الکساندرایت با دایود این است که لیزر الکساندرایت فقط برای انواع پوست ۱، ۲ و ۳ موثر است و دستگاه الکس بر روی ملانین موثرتر است، بنابراین می تواند باعث ایجاد مشکلات پوستی در سایر انواع پوست شود. ایجاد کردن در حالی که لیزر دایود برای انواع پوست از ۱ تا ۶ کار می کند.

همچنین لیزر الکس شامل یک سری نور و منبع می باشد که در صورت عدم تغییر این دستگاه به طور کامل کار نمی کند و تنها یک نور ساطع می کند. اما دیودهای لیزر تا زمانی که روشن باشند بسیار کارآمد هستند

 • ليزر آی پی ال ( IPL Laser )

این دستگاه یکی از محبوب ترین دستگاه های لیزر برای از بین بردن موهای زائد بدن به شمار می رود و قیمت آن نسبت به سایر دستگاه ها ارزان تر است.

قابل ذکر است که وقتی صحبت از لیزر خانگی می شود، منظور این روش درمانی است که گاهی تاثیر مثبتی ندارد.

 • ليزر ان دى ياگ ( Nd:YAG Laser )

این روش لیزری برای قسمت‌های تیره و پوست دانه‌ای که در واقع به عنوان یکی از دستگاه‌های مدرن مهم است، به‌طور موثر عمل می‌کند.

در ادامه در این قسمت به بررسی طول موج سایر دستگاه های لیزر موهای زائد می پردازیم.

 • طول موج دستگاه لیزر دایود

دستگاه لیزر دایود امواج لیزر را به صورت پالس به پوست تزریق می کند. طول موج لیزر دایود ۸۱۰ نانومتر است.

 • طول موج دستگاه لیزر الکساندرایت

طول موج لیزر الکساندرایت ۷۵۵ نانومتر است.

 • طول موج دستگاه ND Yag

طول موج لیزر YAG 1064 نانومتر است.

دستگاه اسکلپیون مدیو استار جدیدترین و کاملترین دستگاه لیزر مو ساخت کشور آلمان می باشد. این دستگاه ویژگی های زیر را دارد:

 • از طول موج های مختلف استفاده می کند

Mediostar ترکیبی منحصر به فرد از طول موج ها را برای از بین بردن موهای سرسخت و نازک ارائه می دهد. این دستگاه با طول موج لیزر ۸۱۰ + ۹۴۰ نانومتر و بزرگترین اندازه، نوآورانه ترین دستگاه لیزر برای از بین بردن موهای زائد در بدنه های جامد و مقاوم در برابر لیزر است.

طول موج ۹۴۰ مسیر تغذیه فولیکول های مو را از بین می برد. با از بین بردن امکان تغذیه موهای خود، می توانید انتظار داشته باشید که مدت زمان مورد نیاز برای پر کردن مجدد موهایتان را کاهش دهید.

 • حالت صاف یا اسموت پلاس

برای عملکرد لیزر بدون درد

 • قدرت و سرعت بالا

دستگاه لیزر Medio Star Next Pro با توان ۲۴۰۰ وات عمیق ترین فولیکول های مو را از بین می برد. همچنین اجازه می دهد تا پالس های بسیار کوتاه با فرکانس بسیار بالا تحویل داده شود، بنابراین ایمنی و راحتی درمان افزایش می یابد.

 • سیستم خنک کننده پوست با انرژی بالا

دستگاه لیزر اپیلاسیون MeDioStar NeXT PRO XL مجهز به سیستمی است که ناحیه مورد نظر را درست قبل از لیزر خنک می کند و راحتی و ایمنی بیشتری را در طول درمان برای بیمار فراهم می کند.

یک سیستم کنترل قدرتمند Peltier در داخل دستگاه میزان خنک شدن را تنظیم می کند و دمای پوست را برای درمان بدون درد پایین نگه می دارد.

 • همگن بودن نواحی تحت لیزر

به لطف فناوری TAPER این دستگاه، اشعه لیزر به صورت کاملاً همگن به تمامی نواحی تحت درمان منتقل می شود. به لطف توزیع یکنواخت انرژی و پرتو مربع، هیچ فضایی گرمتر یا سردتر از فضای دیگر نیست. این فناوری درمان ایمن و بدون عارضه را تضمین می کند.

 • مناسب برای انواع پوست

دستگاه لیزر مدیواستار با توجه به فناوری دایود و طول پالس متغیر (تا ۴۰۰ میلی متر) امکان درمان انواع پوست های روشن و تیره را ارائه می دهد.

مدت زمان پالس قابل تنظیم همراه با سیستم خنک کننده پوست از آسیب های حرارتی مانند سوختگی پوست جلوگیری می کند. نیازی به قطع درمان در فصل تابستان نیست و نیازی به درمان پوست های بسیار تیره نیست، همه بیماران با دستگاه لیزر مدیا استار می توانند بهترین نتیجه را کسب کنند.

 • درمان ضایعات عروقی

دستگاه Slepion همچنین پتانسیل لیز ضایعات عروقی پا، همانژیوم و سایر ضایعات عروقی را ارائه می دهد.

تعداد جلسات مورد نیاز لیزر مدیا استار ۶ جلسه می باشد.

در نتیجه، با سرعت بیشتر، دستگاه لیزر مدیا استار پرو می تواند نواحی بزرگ تری را پوشش دهد و موهای مقاوم، ظریف و نازک تر را به سرعت و کارآمدی از بین ببرد.

بنابراین بیمارانی که پوست تیره و موهای بسیار ریز دارند نیز می توانند لیزر موهای زائد را انجام دهند. این دستگاه قادر است کمر و پاها را تنها در ۱۵ دقیقه بدون درد، بیهوشی و ژل لیزر کند.

آیا اثرات لیزر موهای زائد دائمی است؟

لیزر موهای زائد بدن می تواند به طور دائمی تراکم مو را کاهش دهد و موهای زائد را برای همیشه از بین ببرد. از دست دادن دائمی تراکم مو به این معنی است که برخی از موها پس از دوره درمان دوباره رشد می کنند و بیماران نیاز به لیزر درمانی مداوم دارند.

لیزر درمانی مداوم به این معنی است که آنها هر سال نیاز به شارژ مجدد و لیزر دارند. البته رشد مو در این شرایط کامل نیست و همانطور که گفته شد ۸۰ درصد حجم موها به طور کامل از بین می رود و فقط برای گرفتن نتیجه خوب باید هر سال لیزر درمانی را تمدید کرد.

حذف دائمی موهای زائد به این معنی است که هیچ مویی در ناحیه تحت درمان پس از دوره درمان رشد نمی‌کند و نیازی به لیزر درمانی مداوم نیست.

عوامل متعددی بر اینکه مو به طور دائم برداشته شود یا تراکم آن کاهش یابد تأثیر می‌گذارد:

 • رنگ و ضخامت موی مورد درمان
 • رنگ پوست بیمار
 • نوع و کیفیت حلال مورد استفاده
 • صلاحیت و تخصص فرد سازنده لیزر

همچنین اگر موهای سفید یا خاکستری دارید که حاوی رنگدانه ملانین نیست و به دنبال لیزر موهای زائد هستید، باید بدانید که دستگاه لیزر فعلی روی این نوع موها کار نمی کند.

آیا رنگ پوست برای لیزر از بین بردن موهای زائد موثر است؟

کامل ترین طبقه بندی پوست طبقه بندی دکتر نوئل فیتز پاتریک است که انواع پوست را بر اساس رنگ پوست، رنگ مو، رنگ چشم و واکنش پوست به نور خورشید به شش گروه تقسیم کرده است.

 • پوست بسیار سفید با لکه های قهوه ای، موهای قرمز، مردمک های آبی، به سرعت برنزه شده در مقابل آفتاب و بی رنگ.
 • با پوست روشن و موهای روشن و کودکان روشن، پوست کمتر مستعد آفتاب سوختگی و برنزه شدن است.
 • از جمله پوست قهوه ای و موهای قهوه ای، پوست گاهی آفتاب سوخته می شود و به خوبی برنزه نمی شود.
 • از جمله پوست سبز و موهای تیره و مردمک، پوست در برابر آفتاب بسیار خوب برنزه می شود و به ندرت می‌سوزد.
 • شامل پوست قهوه ای تیره است که در اثر آفتاب اصلا نمی سوزد و بسیار برنزه می شود.
 • این شامل پوست های کاملاً تیره می شود که اصلاً در برابر آفتاب نمی سوزند. (مثل سیاه پوستان)

تاثیر نوع پوست برای لیزر موهای زائد بستگی به نوع و نوع پوستی دارد که فرد برای دستیابی به نتایج متفاوت و به خصوص با استفاده از لیزر دارد.

نکات مهم برای انتخاب کلینیک لیزر مناسب

انتخاب دقیق کلینیک لیزر موهای زائد که این روش زیبایی را برای شما انجام می دهد، مهمترین قدم برای شروع لیزر موهای زائد است.

اگر تصمیم لیزر شما قطعی است، لطفاً هنگام انتخاب مکانی برای زندگی شخصی خود به نکات زیر توجه کنید.

 1. تمیز کردن کلینیک زیبایی.
 2. توجه به وضعیت تجهیزات لیزر مورد استفاده در بیمارستان زیبایی از نظر بهداشتی بسیار مهم است.
 3. یک کلینیک با محیطی آرام و دوستانه انتخاب کنید. بنابراین لازم نیست نگران باشید و می توانید به راحتی سوالات خود را بپرسید.
 4. مطمئن شوید که کلینیک لیزر موهای زائد که به آن مراجعه می کنید از جدیدترین تجهیزات روز دنیا استفاده می کند.
 5. سطح بالای نتایج به مهارت و تجربه متخصص لیزر بستگی دارد. خیلی مراقب باش.

پاسخ به سوالات متداول

در این بخش، برخی از سوالات متداول بازدیدکنندگان ارائه شده است.

چند جلسه لیزر موهای زائد موجود است؟

تعداد جلسات رفع موهای زائد با لیزر بستگی به نوع تجهیزات و نوع پوست و موی فرد دارد از ۴ تا ۸ جلسه.

هزینه لیزر مو چقدر است؟

هزینه لیزر موهای زائد به ناحیه مورد نیاز و نوع دستگاه بستگی دارد.

آیا لیزر مو ضرر دارد؟

با پیشرفت دستگاه های لیزر، دستگاه های خنک کننده بسیار قوی که حرارت لیزر را تا حد امکان کاهش می دهد در دستگاه ها استفاده شد و درد ناشی از لیزر را ناچیز می کرد.

آیا تراشیدن مو در جلسه لیزر امکان پذیر است؟

در حین لیزر و همچنین پودر موهای زائد می توان از تیغ یا تیغ استفاده کرد. خوب است که اغلب اصلاح کنید.

علت آکنه لیزر چیست؟

از علت ایجاد جوش بعد از لیزر موهای زائد می توان به تنظیم نامناسب دستگاه لیزر موهای زائد، پوست حساس، استفاده زیاد از کرم اکسید روی بعد از لیزر بدن اشاره کرد.

زمان لیزر چقدر است؟

زمان لازم برای تکمیل لیزر بستگی به سطح ناحیه مورد نظر دارد. برای مثال لیزر برای صورت ۱۰ دقیقه و برای کل بدن حدود یک ساعت طول می کشد.

آیا لیزر مو برای افرادی که پوست برنزه دارند ساخته شده است؟

بله، برای افرادی که دچار آفتاب سوختگی شده اند، باید ۳۰ تا ۴۰ روز پس از آفتاب درمانی باشد که احتمال تورم یا سوزش پوست به صفر برسد.

آیا برای موهای وز می توان لیزر کرد؟

بله، ریشه موهای ریز با استفاده از لیزر کم توان (طول موج شعاعی) ضعیف شده و از بین می روند.

آیا لیزر موهای زائد امکان پذیر است؟

اگر روی پوست خود خالکوبی دارید و می خواهید موهای زائد خود را در اطراف خالکوبی خلاص کنید، اپراتورهای لیزر بدن می توانند الگوی متناسب با بدن شما بسازند و آن را در مناطقی که خالکوبی روی پوست شما قرار دارد قرار دهند. . به این ترتیب نور لیزر فقط به نواحی پوست اطراف تاتو برخورد می کند و موهای ناخواسته را از این نواحی پاک می کند.

آیا لیزر موهای زائد باعث ریزش مو می شود؟

تا به امروز هیچ مدرکی مبنی بر اینکه لیزر موهای زائد باعث ناباروری می شود وجود ندارد. دستگاه های لیزر مورد استفاده به گونه ای طراحی شده اند که تنها در چند میلی متر اول پوست نفوذ کنند و اندام های داخلی را تحت تأثیر قرار ندهند. لیزر درمانی همچنین برای نواحی حساس بدن از جمله ناحیه بیکینی بی خطر در نظر گرفته می شود. بنابراین لیزر مو باعث ناباروری نمی شود.

آیا لیزر موهای زائد لکه یا جای زخم بر جای می گذارد؟

خیر اگر با دستگاه های تایید شده و توسط افراد متخصص انجام شود ضرری ندارد.

لیزر موهای زائد چقدر موثر است؟

با توجه به متابولیسم بدن، اثربخشی لیزر موهای زائد ۸۰-۱۰۰ درصد است.

چگونه بعد از لیزر از شر موهای زائد خلاص شویم

ریزش فولیکولار معمولاً زمان زیادی می برد و این دوره از ۲ تا ۳ هفته طول می کشد. بنابراین بعد از جلسه لیزر موها رشد می کنند و نیازی نیست نگران این رشد مو باشید و بعد از چند روز موها شروع به ریزش می کنند.

آیا مردان می توانند لیزر موهای زائد را انجام دهند؟

مردان موهای بدن و صورت ضخیم تری نسبت به زنان دارند. به همین دلیل لیزر موهای زائد برای آقایان باید با قدرت بیشتری انجام شود و می تواند باعث تحریک خفیف پوست شود. البته این تنها مشکل احتمالی لیزر موهای زائد برای آقایان است و اگر از درصد اندک جوش های ناحیه تناسلی و زیر بغل چشم پوشی کنیم، خطر دیگری برای آقایان استفاده کننده از لیزر وجود ندارد.

چه کسی می تواند لیزر موهای زائد انجام دهد؟

استفاده از فناوری لیزر برای از بین بردن موهای زائد بدن به جنسیت شما ارتباطی ندارد. اکثر افراد می توانند با خیال راحت تحت لیزر موهای زائد قرار گیرند.

چه کسانی نباید لیزر موهای زائد انجام دهند؟

افراد باردار، افرادی که از بیماری های هورمونی رنج می برند، افرادی که به طور مکرر دچار سرماخوردگی می شوند، افرادی که بیماری هایی مانند آکنه دارند، افرادی که به تازگی پاک شده اند، افرادی که ایزوترتینوئین مصرف می کنند، افرادی که گوشت بیش از حد در محل جراحی دارند.

آیا لیزر موهای زائد سرطانی است؟

دستگاه لیزر به گونه ای طراحی شده است که انرژی را فقط به ریشه مو و پوست می رساند، بنابراین دقت کنید که تابش لیزر به هیچ وجه بر اندام های داخلی شما تأثیری نداشته باشد و به شایعات سرطانی بودن لیزر موهای زائد توجه نکنید.