چگونه موهایمان را خشک کنیم

خشک کردن موها کار سختی است، به خصوص برای کسانی که موهای بلند دارند. اگر به درستی انجام نشود، ممکن است وز شود. برای داشتن موهایی زیبا، زیبا و آراسته باید آن ها را به گونه ای خشک کنید که وز نشوند و نرم نگه داشته شوند.

پس از دوش گرفتن، موهای خود را به آرامی با حوله خشک کنید تا آب اضافی آن خشک شود. نیازی به گذاشتن حوله به صورت ناگهانی یا با حرکات ناگهانی روی سر نیست. خشک کردن مو با حوله یک فرآیند نامرتب و نامرتب است که بهتر است با صبر و حوصله در مراقبت از مو انجام شود.

یکی دیگر از راه های خشک کردن موها استفاده از کرم ضد گرما روی موهایتان است. این کرم از خشک شدن سریع و ضعیف شدن ریشه مو جلوگیری می کند. لازم است این کرم را هنگام خیس شدن به موها بزنید. با سشوار مانند کرم فیتوکراتین اکستریم یا اسپری فیتوکراتین خشک کنید.

خشک کردن مو

اگر موهای شما خیلی خیس باشد، خشک شدن آن زمان بیشتری می برد. اگر موهایتان را برای مدت طولانی سشوار کنید، آسیب بیشتری به موهایتان وارد می کند. سعی کنید قبل از خشک کردن موهایتان به همان اندازه آب بگیرید، اما این کار را به آرامی انجام دهید. اگر حوله شما خیلی ضخیم باشد باعث ایجاد چین و چروک می شود. الیاف حوله برای موهای آسیب دیده یا سالم شما بسیار قوی هستند.

یک راه عالی برای اطمینان از خشک شدن سریع موهایتان، حالت دادن به موهایتان است. شکافتن به دو دلیل خوب است: خشکی و حالت.

اگر تارهای شما بزرگ هستند و سشوار به تمام موهای شما نمی رسد، در نهایت موهای وز دار خواهید داشت که هنوز خیلی خوب خشک نشده اند. همچنین انتظار آسیب مو را داشته باشید. باید مطمئن شوید که دسته های انتخابی به اندازه کافی کوچک هستند تا سریع خشک شوند و به مو آسیب نرسانند.

از تنظیمات سشوار استفاده کنید

سشوار شما تنظیمات مختلفی دارد زیرا همه موها یکسان نیستند. دمای بالا برای موها خوب است و دمای پایین برای موهای ضعیف. با این حال، اگر از تنظیمات مناسب استفاده نکنید، ممکن است موهایتان کدر و بد باشد یا بدتر از آن، به موهایتان آسیب برسانید.

افرادی که موهای آسیب دیده دارند باید بدانند که موها به راحتی می شکند. مو درخشش خود را از دست می دهد. موها مجعد و غیرقابل کنترل و نامناسب هستند. در برخی موارد آسیب به قسمت اصلی مو حتی می تواند باعث ریزش مو شود. همه اینها زمانی اتفاق می افتد که شما از حرارت بیش از حد روی موهای خود استفاده کنید.

نازل سشوار را به صورت مورب به سمت پایین موی خود نگه دارید تا جریان هوا روی سر شما متمرکز شود و زمان خشک شدن کاهش یابد. اما اگر این گرما نزدیک موهای شما باشد، می تواند آسیب جدی به مو وارد کند. نزدیک نگه داشتن موها به مدت طولانی باعث قرمز شدن تدریجی موها و سوختن پوست می شود. همچنین باعث آسیب دائمی فولیکول های مو می شود و نتیجه آن ریزش مو و ایجاد طاسی در سر خواهد بود.

بیشتر بخوانید: لیفت مو

سشوار کردن مو

به نکات زیر توجه کنید:

قبل از استفاده از سشوار حتما از یک محافظ حرارتی مانند اسپری ترمیم کننده فیتوکراتین یا کرم مو فیتوکراتین استفاده کنید. از حرارت کم و سرعت ملایم استفاده کنید. دمای بالای ۵۰ درجه برای مو مضر است.

سشوار باید در فاصله (حداقل ۶ تا ۱۲ سانتی متر) قرار گیرد.

جریان هوا باید از سطح مو عبور کند و مستقیماً روی پوست سر و ریشه مو دمیده نشود. اطمینان حاصل کنید که دسته مو بیش از چند ثانیه در معرض باد قرار نگرفته و موقعیت آن مرتباً تغییر می کند. موهای خود را کاملا خشک نکنید زیرا برای نرم و انعطاف پذیر ماندن به رطوبت نیاز دارند.

در مورد موهای آسیب دیده باید دقت بیشتری کرد و هنگام استفاده از محصولات محافظ مو از سشوار کم استفاده کرد.