پیرسینگ لب

پیرسینگ لب چگونه انجام می شود؟

پیرسینگ لب، روشی برای سوراخ کردن لب بالا یا پایین و آویزان کردن زیور آلاتی مانند حلقه از آن است. یکی از دلایلی که پیرسینگ لب به انتخاب محبوبی بین جوانان تبدیل شده است، تنوع سبک های موجود و امکان سوراخ کردن نواحی مختلف لب به صورت سفارشی است.

در حال حاضر، رایج ترین روش پیسینگ لب، سبک لابرت است. در این روش، قسمت وسط لب پایین سوراخ می شود که می تواند به صورت افقی یا عمودی باشد. روش دیگر، معروف به مدوسا است که در فرورفتگی لب بالا و زیر بینی سوراخ می شود.

در این مقاله انواع مختلف پیرسینگ لب را به شما معرفی کرده و به عوارض جانبی این روش زیبایی نیز می پردازیم.

محل پیرسینگ لب

با توجه به اینکه سوراخ پیرسینگ در کدام ناحیه از لب ایجاد شود، می تواند اسامی مختلفی داشته باشد که عبارتند از:

لابرت Labret:

پیرسینگ لابرت به معنی سوراخ کردن زیر لب پایین به نحوی است که حلقه به سمت خارج آویزان شود. سوراخ کردن به روش لابرت می تواند عمودی یا افقی باشد. همچنین ممکن است سوراخ لب پایین کاملاً در مرکز یا در سمت راست یا چپ لب قرار گیرد. مدت زمان بهبودی این نوع پیرسینگ بین ۶ تا ۸ هفته است.

اشلی Ashley:

سوراخ پیرسینگ اشلی مستقیماً از مرکز لب پایینی عبور می کند و از پشت لب خارج می شود به طوریکه بخشی از حلقه خارج و بخشی از آن داخل لب قرار می گیرد. زمان بهبودی این روش بین ۱۲ تا ۱۶ هفته است.

مدوسا Medusa:

در روش مدوسا، سوراخ پیرسینگ درست بالای فرورفتگی لب بالایی ایجاد می شود و زمان بهبودی آن معمولاً حداقل چند ماه است.

مونرو Monroe:

این پیرسینگ که به نام مرلین مونرو نامگذاری شده است، شامل سوراخی است که دقیقا در قسمت بالا و سمت چپ لب بالایی ایجاد می شود. هزینه پیزسینگ لب مونرو نسبت به روش های دیگر ارزانتر است و زمان بهبودی آن تقریباً ۶ تا ۸ هفته است.

اگر سوراخ در جهت مخالف یعنی سمت راست لب بالا ایجاد شود به مدونا مشهور است.

دالیا Dahlia:

پیرسینگ دالیا ایجاد سوراخ های دوتایی در دو طرف دهان است که پروسه درمانی طولانی (از شش ماه تا یک سال) دارد.

مدوسای عمودی Jestrum :

مدوسای عمودی شناخته می شود، Jestrum نام دارد. در این روش، یک سوراخ عمودی بین پایه بینی و لب بالایی ایجاد می شود و زمان بهبودی آن معمولاً حداقل چند ماه است.

عوارض پیرسینگ لب

پیرسینگ لب مانند سوراخ کردن گوش، اگر در کلینیک زیبایی معتبر و توسط متخصصین مجرب انجام شود، عوارض جانبی چندانی ندارد. با اینحال، در صورتیکه به درستی مراقبت های بعد از آن را رعایت نکنید یا توسط تفنگ های غیربهداشتی این کار را انجام  دهید، ممکن است عوارض جانبی زیر را تجربه کنید:

عفونت:

از آنجایی که محل پیرسینگ لب نزدیک دهان است که دارای باکتری های زیادی می باشد، پتانسیل زیادی برای بروز عفونت وجود دارد. با توجه به اینکه، پیرسینگ لب اغلب در خارج از پوست و داخل دهان شما انجام می شود برای جلوگیری از ایجاد عفونت، باید هر دو طرف آن را تمیز نگه دارید. دندان های خود را بعد از هر وعده غذایی مسواک بزنید و از دهان شویه های بدون الکل استفاده کنید.

تورم و التهاب :

مشاهده مقداری تورم، بعد از پیرسینگ لب کاملا طبیعی است و با مراقبت‌های مناسب بعد از سوراخ کردن، می توان تورم را تحت کنترل قرار داد. اگر سیگار می کشید، سعی کنید حداقل به مدت چند هفته، آن را ترک کنید. زیرا الکل و سیگار باعث التهاب بیشتر می شود.

مراقبت های بعد از پیرسینگ لب

مانند هر روش تهاجمی دیگری که موجب ایجاد زخم می شود باید برای تمیز نگه داشتن ناحیه و جلوگیری از عفونت دستورالعمل هایی که متخصص بهترین کلینیک زیبایی در تهران به شما می دهد را رعایت کنید.

از دهانشویه بدون الکل سه تا پنج بار در روز برای شست و شوی داخل سوراخ استفاده کنید.

برای قسمت بیرونی پیرسینگ لب، از یک محلول شستشوی زخم استریل نمکی استفاده کنید. بهتر است دو بار در روز به مدت پنج ثانیه شستشو را انجام داده و سپس اجازه دهید لب شما کاملا در هوا خشک شود.

شاید پس از چند روز ظاهر پیرسینگ بهبود یابد اما توجه کنید که زخم از داخل هنوز در حال بهبودی است، بنابراین مراقبت از آن را متوقف نکنید. انجام دستورالعمل های ذکر شده تا سه ماه اهمیت زیادی دارد. در این مدت با تغذیه مناسب، هیدراته ماندن و دوری از وارد کردن استرس به سیستم ایمنی بدن خود به بهبود سریعتر محل زخم پیرسینگ لب کمک کنید.

چه نوع جواهراتی برای پیرسینگ لب استفاده می شود؟

حلقه لب از جنس تیتانیوم یا طلا بهترین زیورآلاتی است که می توانید بعد از سوراخ کردن استفاده کنید. معمولا توصیه می شود از حلقه های ضدحساسیت استفاده کنید که سایزشان آنقدر کوچک نباشد که به طور کامل به لب بچسبند زیرا ناحیه لب دارای عروق زیادی است که احتمال تورم را افزایش می دهد.

اگر نمی خواهید برای خرید جواهرات گرانقیمت هزینه کنید، حلقه های از جنس استیل نیز بهترین فلز برای پیرسینگ لب هستند زیرا بدن شما می تواند به راحتی با آن سازگار شود و معمولاً عفونی نمی شود.اما مطمئن ترین زیور آلات، شامل طلای ۱۴ عیار یا پلاتین است.

البته بسیاری از افراد به انواع خاصی از فلزات حساسیت دارند. بنابراین برای انتخاب جنس حلقه پیرسینگ لب، حتما حساسیت خود را در نظر بگیرید و فلزات را بر اساس آن انتخاب کنید.

به طور کلی بهتر است از خرید حلقه هایی از جنس نیکل خودداری کنید.

پیرسینگ لب در کلینیک و سالن های زیبایی VQS

اگر به دنبال پیرسینگ لب در بهترین کلینیک زیبایی در تهران هستید می توانید به متخصصین سالن های زیبایی Vqsاعتماد کنید. ما از تجهیزات پیشرفته در محیطی بهداشتی برای سوراخ کردن نواحی مختلف بدن استفاده می کنیم که کمترین عوارض جانبی را برای شما به همراه دارد.

برای اطلاع از هزینه پیرسینگ لب می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید یا یک جلسه مشاوره با متخصصین کلینیک vqs رزرو کنید.

منبع

https://www.byrdie.com/lip-labret-piercing-faq-3189106

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *