آیا پیکرتراشی بدون جراحی امکان پذیر است؟

شکل دهی مجموعه ای از روش های زیباسازی بدن است که به وسیله آن اندام ها در کنار هم قرار می گیرند و فرد در هیچ نقطه ای از بدن چاقی یا عدم تقارن موضعی ندارد. این اعمال گاهی از طریق برش و با بیهوشی عمومی و گاهی با بی حسی موضعی انجام می شود.

بنابراین فرم دادن به بدن بدون جراحی امکان پذیر است که در ادامه این مقاله به آن خواهیم پرداخت. بنابراین به شما توصیه می کنیم تا پایان این مقاله در تاپ کلینیک – مرکز تخصصی زیبایی در تهران حضور داشته باشید.

پیکرتراشی بدون جراحی چیست؟

پیکرتراشی بدون جراحی به روش هایی گفته می شود که از برش و بیهوشی برای لاغری موضعی استفاده نمی شود. همانطور که می دانید بهترین راه برای کاهش وزن ورزش و تغذیه سالم برای رسیدن به اندام ایده آل است.

ورزش و رژیم غذایی دو روش غیرجراحی شکل دادن به بدن هستند که هیچ عارضه ای ندارند. اما در برخی موارد ممکن است در حین ورزش و رعایت رژیم غذایی سخت، چربی زیر پوست باقی بماند و فرد دچار چاقی موضعی در قسمت های خاصی از بدن شود.

روش های جراحی زیادی برای از بین بردن این چربی وجود دارد. اما ممکن است فرد به دلایل مختلف نتواند تحت عمل جراحی قرار گیرد; از آنجا که پیکرتراشی بدن یک جراحی تهاجمی است. بنابراین، اکثر افراد ترجیح می دهند تحت روش های کم تهاجمی قرار بگیرند.

امروزه، روش های پیکرتراشی بدن سرپایی پیچیدگی کمتری دارند و نتایج عالی و طولانی مدت را ارائه می دهند.

پیکرتراشی بدون جراحی

تکنیک های پیکرتراشی بدن بدون جراحی

تراشیدن بدن بدون جراحی روشی برای از بین بردن چربی های اضافی بدن است که با دستگاه های خاصی انجام می شود و نیازی به برش و بیهوشی ندارد.

این دستگاه ها با تابش پرتوهای مخصوص به چربی و یا انجماد چربی باعث خارج شدن چربی از بدن می شوند.

برخی از مهم ترین روش های کانتورینگ بدن بدون جراحی شامل روش های زیر است:

لیپوماتیک

جراحی لیپوساکشن نیازی به برش یا بیهوشی ندارد و با بی حسی موضعی انجام می شود. در لیپوساکشن یک سوراخ ۲ تا ۵ میلی متری در پوست ایجاد می شود. پس از وارد شدن کانولا به بدن و امواج فرابنفش، چربی اضافی زیر پوست برداشته می شود. این روش برای فرم دهی و زیبایی قسمت های مختلف بدن انجام می شود. لازم به ذکر است که لیپوساکشن را می توان در ناحیه شکم، باسن، ساق پا، باسن، پشت، سینه، گردن و … انجام داد.

لیپوست

لیپوست ها مانند لیپوماتیک هستند. اما این یک روش جدید برای کاهش چربی است. در این روش از دو روش TLA و ارتعاش یا رفت و برگشت استفاده می شود. این روش چربی اضافی را از بافت ها جدا می کند و این چربی از بدن خارج می شود. لیپوساکشن یک روش بی خطر است و در چندین جلسه انجام می شود. نیازی به بیهوشی عمومی نیست و فرد تحت بی حسی موضعی است.

لیپوساکشن

در روش لیپوساکشن، چربی اضافی بدن از طریق یک برش کوچک و یک دستگاه مکش متصل به یک کانول برداشته می شود. در این روش چربی اضافی زیر پوست با حرارت سوزانده شده و از بدن خارج می شود. لیپوساکشن را می توان در قسمت های مختلف بدن مانند شکم، پاها، پشت، پهلوها، پشت، باسن و گردن انجام داد. اما تفاوت زیادی با دو روش قبلی دارد. روغن به دست آمده در این روش را نمی توان به سایر اندام های بیمار تزریق کرد. همچنین این روش دوره نقاهت طولانی دارد.

لیپولیزر

در لیپولیزر همانطور که از نامش پیداست از لیزر برای از بین بردن چربی های اضافی زیر پوست استفاده می شود. لیزر کلاژن تولید می کند و پوست را برای تولید کلاژن تحریک می کند. بدین ترتیب تیرگی و افتادگی پوست نیز برطرف خواهد شد. لیپوساکشن برای لاغری در ناحیه شکم، پهلو، ران و باسن استفاده می شود. این عمل نیز با بی حسی موضعی انجام می شود و با ایجاد سوراخ های کوچک، پرتوهای لیزر چربی را به طور کامل ذوب می کنند و با دستگاه ساکشن این چربی از بدن خارج می شود.

بادی جت

یکی دیگر از روش های پیکرتراشی بدون جراحی، بادی جت است. در این روش از فشار آب برای حذف چربی اضافی استفاده می شود. در فشار زیاد، آب از نوک میله خارج می شود و با چربی بدن برخورد می کند و آن را تکه تکه می کند. این یک روش کم تهاجمی با حداقل زمان بهبودی است که برای کاهش چربی در پهلوها، شکم، سینه، پاها و گردن استفاده می شود.

کرایولیپولیز

کرایولیپولیز که به آن مجسمه سازی سرد نیز می گویند، روشی است که در آن از دمای بسیار سرد منفی ۵ درجه استفاده می شود. سلول های چربی در این دما بسیار حساس هستند و می میرند. این روش روشی بی خطر است و زمان بهبودی ندارد. از این روش مجسمه سازی برای قسمت های مختلف بدن نیز استفاده می شود.

اولترازد

روش اولترازد از امواج HIFU برای سوزاندن چربی استفاده می کند. این امواج باعث تحریک فیبروبلاست ها و تولید کلاژن می شوند. هنگامی که امواج اولتراسوند وارد چربی های سطحی می شوند، می توانند به چربی عمیق نفوذ کرده و آن را به مایع تبدیل کنند. سپس این مایع از بدن دفع می شود. این روش چربی های اضافه را به سرعت از بین می برد و برای تمام نواحی از بدن که چربی اضافه دارند مناسب است.

مزایای پیکرتراشی بدن بدون جراحی

برخی از مزایای کانتورینگ بدن بدون جراحی عبارتند از:

 • دوره نقاهت بسیار کوتاه
 • زمان عملیات کوتاه
 • ریکاوری پوست بعد از جراحی بدون نیاز به عمل دیگری
 • عوارض جانبی بسیار جزئی

چه کسانی برای کانتورینگ بدن بدون جراحی مناسب هستند؟

کانتورینگ بدن بدون جراحی برای افرادی با شرایط زیر مناسب است:

 • افراد با وزن خوب؛ اما از چاقی موضعی رنج می برند.
 • افرادی که بیماری زمینه ای ندارند و مایل به جراحی نیستند و می خواهند به صورت سرپایی از شر چربی های اضافی بدن خلاص شوند.
 • افرادی که برنامه آنها شامل ورزش و رژیم غذایی سالم است.
 • افرادی که از بخیه می ترسند و دوست ندارند روی بدن خود بخیه بزنند.
 • افراد مبتلا به سلولیت پوست می خواهند با استفاده از دستگاه های لاغری زبری پوست خود را از بین ببرند.

دستگاه های لاغری بدون جراحی

دستگاه های زیادی وجود دارند که برای ضخامت موضعی بسیار مفید هستند.

از جمله این دستگاه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کرایولیپولیز
 • کویتیشن
 • Rf
 • اوندا دکا
 • شاک ویو
 • هایفولیپولیزر
 • مزوتراپی
 • اگزیمیا

آیا بعد از لیزر صورت هم می توانم پیکرتراشی کنم؟

دستگاه های لاغری بدون جراحی

جمع بندی آخر

پیکرترلشی بدن شامل روش‌های جراحی یا غیرجراحی برای بهبود تناسبات بدن است.

روش‌های جراحی، روش‌هایی هستند که خطرات و هزینه‌هایی در بر دارند و ممکن است بیمار برای جراحی مناسب نباشد. بنابراین افرادی که اضافه وزن دارند و نمی توانند تحت عمل جراحی قرار گیرند می توانند یکی از روش های غیرجراحی را انتخاب کنند.

روش های زیادی برای پیکرتراشی بدن بدون جراحی و عوارض وجود دارد که در این مقاله به روش های زیادی برای پیکرتراشی بدن بدون جراحی اشاره کرده ایم. اگر به اطلاعات بیشتری در مورد پیکرتراشی بدن نیاز دارید، می توانید سایر مقالات ما را در همین سایت مطالعه کنید.

سوالات متداول

آیا پیکرتراشی بدن بدون جراحی عوارضی دارد؟

خیر؛ به طور کلی اگر پزشک دقت کافی داشته باشد و بیمار احتیاط های لازم را انجام دهد، این اقدامات عوارض جانبی زیادی ندارند و ممکن است فرد دچار عوارض جزئی شود که به مرور زمان از بین می روند.

چه کسانی برای پیکرتراشی بدن بدون جراحی مناسب هستند؟

برای افرادی که بدون جراحی به وزن ایده آل خود رسیده اند و فقط کمی چربی زیر پوست دارند، ورزش و رژیم غذایی از شر آن خلاص نمی شود. همچنین افرادی که به داروهای بیهوشی یا جراحی حساسیت دارند برای آنها خطرناک است، بهتر است از روش های غیر جراحی استفاده کنند.