پروتز سینه چیست و هر آنچه در مورد ایمپلنت سینه باید بدانید

بسیاری از خانم ها معتقدند سینه هایشان کوچک و نامتقارن است و رشد مورد نیاز را ندارد. گاهی فکر می کند که آنطور که می خواهد سینه های زیبایی ندارد. در برخی از خانم ها بعد از بارداری، زایمان و شیردهی شکل سینه تغییر می کند و این مشکل باعث کاهش اعتماد به نفس می شود.

در این راستا این افراد تحت عمل جراحی پروتز سینه قرار می گیرند تا اندازه و فرم سینه ها را بدست آورند. این جراحی با قرار دادن پروتز در پشت بافت طبیعی سینه زن انجام می شود. پروتزها کیسه های سینه ای هستند که با ژل سیلیکون یا سالین پر شده اند. آنها در بالا یا پایین عضله سینه ای اصلی قرار می گیرند تا ظاهر قفسه سینه را بهبود بخشند.

جراحی پروتز سینه چیست؟

جراحی بزرگ کردن سینه شامل کاشت وسیله ای به نام ایمپلنت سینه (بر روی عضله سینه ای) برای بزرگ کردن، بزرگ کردن و بزرگ کردن سینه است. مثل سینه جراحی بزرگ کردن سینه یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی در جهان است که نتایج این جراحی بسیار رضایت بخش است. کسانی که این جراحی را انجام می دهند می توانند از اندام و طبیعت زنانه خود رضایت بیشتری داشته باشند و دیگران را به شدت تشویق کنند.

پروتز سینه

مزوتراپی مو در کلینیک های زیبایی VQS

چه کسانی برای جراحی پروتز سینه مناسب هستند؟

 • افرادی که تمام یا قسمتی از سینه های خود را به دلیل بیماری هایی مانند سرطان از دست داده اند.
 • کسانی که با سینه های غیر طبیعی یا نامتقارن متولد می شوند.
 • افرادی که با یک سینه متولد می شوند.
 • زنان به دلایل ژنتیکی یا هورمونی سینه های بسیار کوچکی دارند.
 • زنانی که به دلیل سن، بارداری، شیردهی و کاهش وزن سریع از افتادگی سینه رنج می برند.

نحوه انجام جراحی پروتز سینه

بزرگ کردن سینه به یک عمل جراحی گفته می شود که برای افزایش حجم سینه یا تغییر شکل، اندازه یا بافت سینه انجام می شود. در طول پروتز سینه، جراح سیلیکون، سالین یا سایر ایمپلنت ها را در زیر ماهیچه های سینه ای یا بافت سینه قرار می دهد. لازم به ذکر است که این پیوندها بسته به گونه و کیفیت به طور متوسط بین ۷ تا ۱۲ سال دوام می آورند.

انواع پروتز سینه

۱- سینت سایزر آب نمک (آب نمک)

این نوع مصنوعی با سرم نمکی پر شده است که مخلوطی از آب نمک تصفیه شده است. پروتزهای سالین شکل طبیعی ندارند و افرادی که می خواهند بعد از جراحی سینه سینه هایشان بزرگتر و قوی تر از حد معمول باشد این نوع پروتز را می خواهند. پروتزهای سالین توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) تایید شده است و در زنان بالای ۱۸ سال استفاده می شود.

ایمپلنت های فیزیولوژیکی برای خانم هایی با سینه های کوچک و ظریف مناسب نیستند. ایمپلنت‌های سالین ارزان‌تر از ایمپلنت‌های سیلیکونی هستند، بنابراین کاشت‌های کوچک‌تر باید در سینه قرار داده شوند. اگر پروتز فیزیولوژیکی بر اثر ضربه شدید پاره شود، اجزای داخلی جذب بدن می شود.

۲- پروتزهای سیلیکونی

آنها با ژل سیلیکون پر شده و شبیه بافت طبیعی سینه هستند و برای افرادی که نمی خواهند بافت سینه آنها پس از جراحی ایمپلنت سینه خیلی بزرگ شود استفاده می شود. پروتزهای سیلیکونی گرانتر از پروتزهای فیزیولوژیکی هستند.

هنگامی که ایمپلنت های سیلیکونی در بافت پستان کاشته می شوند، جراح برش بزرگتری برای قرار دادن پروتز ایجاد می کند.

پروتزهای سیلیکونی به دو گروه گرد و پارگی تقسیم می شوند. در پروتز سیلیکونی گرد، پروتز به شکل یک نیمکره است. در نوع پارگی شکل و ظاهر پروتز شبیه سینه است و برای افرادی که می خواهند سینه ای کاملا طبیعی داشته باشند استفاده می شود.

هایفوتراپی در کلینیک های زیبایی VQS

بهترین سن برای جراحی بزرگ کردن سینه

البته اگر علاقه مند به استفاده از پروتز سینه و فرم دهی سینه هستید، دانستن سن ایمپلنت برای شما بسیار مهم است. طبق گفته FDA، رشد سینه در زنان معمولا بین ۱۸ تا ۲۰ سال طول می کشد. حداقل سن برای ساخت ایمپلنت سالین ۱۸ سال و حداقل سن برای استفاده از ایمپلنت سیلیکونی ۲۰ سال می باشد. اگر مشکل زمینه ای یا بیماری خاصی ندارید، می توانید در هر سنی از سینه های خوش فرم و زیبا لذت ببرید.

هزینه پروتز سینه چقدر است؟

هزینه ای که برای جراحی زیبایی سینه در نظر گرفته می شود به دلایل زیادی بستگی دارد که باعث تغییر در هزینه جراحی بزرگ کردن سینه می شود: این عوامل عبارتند از:

 • سطح تخصص جراح
 • تعداد مشکلاتی که باید در روند جراحی حل شوند
 • کیفیت و نوع پروتزی که باید در جراحی پروتز سینه استفاده شود.
 • موقعیت جغرافیایی مطب یا مرکزی که در آن این روش را انجام می دهید.

عوارض احتمالی پروتز سینه

این عمل نیز مانند تمام عمل های دیگر عوارض جانبی بالقوه ای دارد. در واقع اگر کارهای مربوط به آمادگی قبل از عمل و مراقبت های بعد از عمل را انجام دهید، احتمال بروز عوارض کاهش می یابد.

اما به طور کلی پروتز سینه دارای عوارض احتمالی زیر است:

 • ظاهر ناخوشایند در محل برش جراحی
 • خونریزی و تجمع خون
 • عدم تقارن سینه
 • قرار دادن اشتباه پروتز
 • عفونت
 • تغییر در حس سینه یا نوک سینه که ممکن است موقت یا دائمی باشد
 • پارگی پروتز
 • جابجایی پروتز ها
 • چین خوردن پوست روی پروتزها

علاوه بر تمام این شرایط، برخی از بیماران پس از جراحی کاملاً احساس سینه را از دست می دهند.

برخی دیگر تنها کاهش احساس سینه را تجربه می کنند و در برخی موارد ممکن است احساس افزایش یابد. البته موارد و بهبودی کامل معمولا ۱۸ ماه طول می کشد.

لیفت صورت در کلینیک های تخصصی پوست و مو VQS

مراقبت های بعد از جراحی پروتز سینه

 • به پشت دراز بکشید تا استراحت کنید زیرا این کار کمک می کند بریس در جای خود بماند. پس روی شکم نخوابید.
 • داروهای تجویزی خود را به موقع مصرف کنید تا از عفونت های احتمالی جلوگیری کنید.
 • پس از جراحی، پزشک یک سینه سالم را تجویز می کند که مانند بانداژ عمل می کند تا سینه ها و ردها در جای مناسبی قرار گیرند. به مدت ۶ تا ۱۲ هفته پس از جراحی از یک مانع پزشکی استفاده کنید.
 • تا سه هفته پس از جراحی از کشیدن سیگار خودداری کنید.

میزان ماندگاری پروتز سینه

بسیاری از افراد فکر می کنند که پس از جراحی بزرگ کردن سینه، شکل سینه ثابت می ماند. اما واقعیت اینطور نیست. زیرا حتی پس از کاشت سینه، شکل سینه با کاهش وزن، افزایش وزن، بارداری، شیردهی، افزایش سن و پارامترهای مختلف تغییر می کند.

مدت زمان پروتز سینه حدود ۲۰ سال است. اگرچه فرسودگی در افراد مختلف متفاوت است، به عنوان مثال، پروتزهای سینه برای زنانی که برای مدتی درگیر ورزش شدید (تمرینات هوازی و غیره) هستند، در مقایسه با کسانی که کمتر ورزش می کنند و حرکت می کنند، بهتر است. ، ساییدگی بیشتر. برای ارزیابی صحیح وضعیت و موقعیت پروتزهای سینه، بهترین توصیه ها و توصیه ها باید پس از ۱۰-۱۵ سال از جراحی به طور مرتب توسط پزشکان و متخصصان بررسی شود و در صورت لزوم انجام معاینه سونوگرافی ضروری است.

تصاویری از نتایج جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه

کلام آخر

پروتز سینه یا شکل دهی سینه روشی است که سیلیکون یا ژل با کیفیت بالا از طریق یک برش در اطراف سینه وارد بافت سینه شده و شکل دلخواه را می دهد یا نرم افزار عکاسی سه بعدی برای شبیه سازی شکل طبیعی سینه و بدن می تواند برای تعیین وضعیت سینه استفاده شود. نتیجه قبل از جراحی اگر می خواهید شکل سینه خود را تغییر دهید، بزرگ یا کوچک کنید، باید شکل و اندازه سینه مناسب را انتخاب کنید.

سوالات متداول

جراحی سینه مصنوعی به چه معناست؟

پروتز بافتی شبیه سینه است و در موارد خاص با پروتکل خاصی جایگزین بافت طبیعی سینه می شود. پروتزهای سینه در اشکال و اندازه‌های مختلفی تولید می‌شوند و می‌توان آنها را تغییر اندازه داد.

آیا پروتز مانع شیردهی می‌شود؟

جراحی ایمپلنت سینه مانع از شیردهی نمی شود. برای جلوگیری از مشکلات شیردهی، ایمپلنت سینه زیر دیواره ماهیچه قفسه سینه قرار می گیرد.

آیا پروتز تنها زاه بزرگ کردن سینه است؟

یکی دیگر از روش های بزرگ کردن سینه، تزریق چربی است. در این روش چربی از بدن بیمار گرفته شده و به بافت سینه تزریق می شود.